Nikola Tesla był kosmitą? Tak wynika z dokumentu FBI

Nikola Tesla, ceniony wynalazca, często postrzegany był jako postać wyprzedzająca swoją epokę do tego stopnia, że pojawiły się przypuszczenia, iż nie był człowiekiem. W dokumentach FBI znajduje się zakrawająca o absurd informacja sugerująca, że mógł pochodzić z Wenus. Wyjaśniamy, dlaczego taki zapis trafił do oficjalnego raportu amerykańskiej agencji.

Nikola Tesla
Nikola Tesla
Domena publiczna

Margaret Storm, autorka kontrowersyjnej biografii Tesli "Return of the Dove" z 1959 roku, twierdziła, że pracowała z istotami pozaziemskimi, co odnotowano w odtajnionym raporcie FBI z 1957 roku. Według niej, podczas pracy nad książką miała dostęp do fascynujących danych o Tesli, które pozyskała za pośrednictwem urządzenia do komunikacji międzyplanetarnej, stworzonego rzekomo przez Teslę w 1938 roku.

Zaskakujące doniesienia z USA

W dokumencie FBI znalazła się informacja, która mówi, że: "Zostało ono (urządzenie do komunikacji międzyplanetarnej - red.) oddane do eksploatacji w 1950 r. i od tego czasu inżynierowie Tesli byli w bliskim kontakcie z jego statkami kosmicznymi. Obcy odwiedzali inżynierów wielokrotnie i powiedzieli nam, że Tesla był Wenusjaninem, który przybył na tę planetę, gdy był dzieckiem, w 1856 r. Pozostawiono go z panem i panią Teslą w odległej górzystej krainie, znanej obecnie jako Jugosławia".

Choć teza o pozaziemskim pochodzeniu Tesli może wydawać się niewiarygodna, to fakt jej obecności w dokumentach FBI wydaje się co najmniej zastanawiający. W czasach zimnej wojny amerykańskie agencje, takie jak CIA i FBI, zbierały jednak różnorodne informacje, często zawierające niepotwierdzone teorie i zapisy, które dzisiaj wydają się niezwykłe. Z tego względu w oficjalnych amerykańskich dokumentach z tego okresu można spotkać m.in. "relacje" ludzi, którzy po wojnie widzieli Hitlera w Argentynie bądź doniesienia o testach wojskowych ZSRR, które nigdy nie miały miejsca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ceniony wynalazca

Tesla był postacią nietuzinkową, wobec czego nie powinno dziwić, że powstało wokół niego wiele teorii spiskowych. Dość wspomnieć, że wiele jego idei doczekało się realizacji po jego śmierci, co świadczy o jego wizjonerskim podejściu do rozwiązywania problemów ludzkości. Wynalazł blisko 300 patentów, a jego prace miały ogromny wpływ na rozwój nowoczesnej technologii.

Znaczenie wynalazków Tesli zostało podkreślone przez magazyn "Liberty" w 1935 r., który przedstawiał go jako ojca wielu kluczowych technologii, takich jak radio czy telewizja. Z kolei Bernard Arthur Behrend zwrócił uwagę, że bez dorobku Tesli świat straciłby wiele udogodnień technologicznych.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (126)