Nikola Badger to samochód elektryczny, który można też zasilić paliwem Słońca

Nikola Badger to samochód elektryczny, który można też zasilić paliwem Słońca
Źródło zdjęć: © Nikolamotor.com

11.02.2020 22:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikola Badger to elektryczne auto terenowe dla tych, którzy szukają czegoś bardziej stonowanego od Tesli Cybertrucka. Co ciekawe, auto zatankujemy nie tylko samym prądem, ale i wodorem. W trybie mieszanym samochód pozwala zajechać naprawdę daleko.

Tesla jest obecnie chyba jedną z najbardziej znanych marek samochodów. Każdy już słyszał o samochodzie Elona na prąd elektryczny, ale czy słyszeliście o elektrycznej Nikoli... na wodór?

Nikola Badger jest ekologicznym, dwupaliwowym pickupem

Nikola Badger jest pojazdem, który działa hybrydowo. Futurystycznie wyglądającego auta nie zatankujemy benzyną ani ropą - samochód zasilany jest prądem elektrycznym. Bak napełniamy wodorem, który używany jest do wygenerowania prądu napędzającego silnik[/url].

W takiej sytuacji zasięg szacowany jest na 600 mil (prawie 1000 kilometrów). Czy to dużo? Według danych producenta z takim zasięgiem dojedziemy z Warszawy aż do Hamburga.

Obraz
© Nikolamotor.com

Nikola Badger może być też napędzana samym prądem elektrycznym zgromadzonym we wbudowanym akumulatorze. W tym trybie auto może wykręcić 300 mil (ponad 480 kilometrów). W tym przypadku dojechalibyśmy do Kowna bez tankowania.

Kierowca elektrycznego Badgera nie powinien narzekać na brak mocy. Z oficjalnych danych można wyczytać, że silnik potrafi wyciągnąć [b]455 koni mechanicznych[/b] mocy ciągłej i 906 koni chwilowej. Pozwala to rozpędzić się do 100 km/h w ok. 2,9 sekundy.

Obraz
© Nikolamotor.com

Nikola chwali się, że baterie pickupa nie tracą mocy do temperatury ok. -30° Celsjusza. To więcej niż potrafią znieść telefony.

Problem może być ze stacjami. Nikola jednak zapewnia, że w Północnej Ameryce wybuduje 700 stacji do tankowania wodorem, co pozwoli znacznie poprawić dostępność tego paliwa. W tym kwartale firma planuje ogłosić mapę nowych punktów tankowania.

Nikolę Badger można zarezerwować na oficjalnej stronie. Liczba rezerwacji jest ograniczona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)