Niezwykły pomysł studentki. Zbudowała robota z "Gwiezdnych Wojen" na zaliczenie. Mamy wideo!

Niezwykły pomysł studentki. Zbudowała robota z "Gwiezdnych Wojen" na zaliczenie. Mamy wideo!
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Grzegorz Burtan

31.01.2019 08:59, aktual.: 01.02.2019 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do swoich studiów trzeba mieć również pasję. O jej brak nie można posądzić studentki krakowskiego AGH, która na obronę swojej pracy inżynierskiej przyszła ze swoim projektem. Którym był perfekcyjnie odwzorowany robot z "Gwiezdnych Wojen".

Weronika Muszyńska postanowiła w ramach pracy inżynierskie zbudować robota BB-8 w skali 1:1. To maszyna, która pojawiła się w nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen", a która z miejsca podbiła serca wielu widzów. Jak czytamy na Facebookowej stronie AGH:

"[BB-8] jest odwzorowaniem bohatera Star Wars, BB-8 w skali 1:1, z mechanizmem pozwalającym mu na poruszanie się. Większość części została wydrukowana na drukarkach 3D, a Weronika dodatkowo zaprogramowała robota i stworzyła aplikację, która pozwala nim kierować".

Zdjęcie z miejsca stało się bardzo popularne i już przekroczyło 11 tysięcy lajków na stronie. Administrator strony pozwolił sobie również na mały dowcip. W kolejnym poście podmienił znajdujący się w tle pomnik na postać robota C-3PO i zamrożonego w karbonicie Hana Solo (zainteresowanych odsyłam do klasycznej trylogii).

Zdjęcie zrobiło też furorę na Reddicie, jednym największych globalnych forów internetowych.

Weronice gratulujemy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w budowaniu robotów. Moc jest w niej silna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (351)