Niezwykła technologia identyfikacji terrorystów. Plany armii USA

Niezwykła technologia identyfikacji terrorystów. Plany armii USA
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne

17.01.2020 11:32, aktual.: 17.01.2020 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Armia USA buduje specjalny system rozpoznawania twarzy, który może być gotowy do działania już w przyszłym roku. Jego specjalne właściwości pozwolą na rozpoznawanie twarzy w ciemnościach nawet z odległości 0,5 km.

Jak donosi portal "One Zero", system poprzez wykorzystanie podczerwieni, sprawdza czy analizowana twarz odpowiada którejś z osób umieszczonych na rządowej liście zbierającej dane o terrorystach. Technologia będzie działać nie tylko w ciemności, ale nawet, np. przez szyby samochodów i w trudnych warunkach pogodowych.

Portal wyśledził dwa kontrakty wojskowe na rozwój tej technologii. Jeden przyznany został Cyan Systems, kalifornijskiej firmie specjalizującej się w konstrukcji sensorów podczerwieni. Drugi wykonawca to Polaris Sensor Technologies, która będzie rozwijać system rozpoznawania twarzy.

Nowa technologia już wkrótce

Data rozpoczęcia obu umów to wrzesień 2019 roku. Zakończenie przewidywane jest na wrzesień 2021.

Umowy te mają nie być pierwszym dowodem na to, że wojsko USA jest zainteresowane posiadaniem zaawansowanego technologicznie systemu rozpoznawania twarzy o dużym zasięgu. We wrześniu 2018 roku Army Research Lab opublikowało kilka własnych badań na ten temat.

Kontrakty potwierdzają, że urzeczywistnienie tych projektów jest coraz bliżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także