Trwa ładowanie...
d46ah0n

Laserowa broń Boeinga do zwalczania dronów. Unieszkodliwiła 100 maszyn podczas testów

Boeing poinformował, że rozwijany dla Marynarki Wojennej USA kompaktowy system broni laserowej przeszedł próby, w których unicestwił ponad 100 powietrznych statków bezzałogowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laser Boeinga do zwalczania dronów można montować na pojazdach
Laser Boeinga do zwalczania dronów można montować na pojazdach (Boeing)
d46ah0n

W trakcie pięciu różnych prób zestawu laserowego o nazwie Compact Laser Weapon System (CLWS) operatorzy obezwładnili ponad 100 dronów. Systemy tego typu są pilnie rozwijane przez siły zbrojne krajów ponieważ małe i średnie bezzałogowce stają się coraz chętniej używanym narzędziem na polu bitwy. Np. Wojsko Polskie kupiło drony bojowe Warmate polskiej firmy WB Electronics, które mogą działać w trybie kamikaze.

Rozwijany jednocześnie dla Marynarki Wojennej USA oraz dla Korpusu Piechoty Morskiej USA system CLWS jest kompletnym, zintegrowanym narzędziem do zwalczania dronów bojowych. W skład zestawu wchodzi radar, kamera wysokiej rozdzielczości do wykrywania i oznaczania celów oraz laser 2 kW.

d46ah0n

Małe rozmiary systemu pozwalają montować go na różnych platformach: łodziach, pojazdach kołowych i gąsienicowych, a także w kontenerach transportowych. System CWLS działa już na tranporterach Stryker, które zostały rozmieszczone w Europie.

d46ah0n

Podziel się opinią

Share
d46ah0n
d46ah0n
Więcej tematów