Niezniszczalny zegarek ze złota

Niezniszczalny zegarek ze złota

Niezniszczalny zegarek ze złota
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
21.12.2011 14:30, aktualizacja: 22.12.2011 15:09

Szwajcarska firma Hublot zajmująca się produkcją luksusowych zegarków chwali się, że stworzyła pierwszy na świecie niezniszczalny zegarek. Został on wykonany z bardzo twardego stopu złota, dzięki czemu nie groźna mu rdza, a w dodatku nie sposób go zarysować.

Do tej pory Hublot znany był ze stosowania w swoich zaawansowanych zegarkach włókna węglowego. Tym razem firma poszła o krok dalej. Nie patrząc na światowy kryzys, skonstruowała niezniszczalny model "Magic Gold", wykonany z 18-karatowego złota. Nie jest to jednak zwykły stop, podatny na uszkodzenia.

Szwajcarski zegarek został stworzony z niezwykle wytrzymałego stopu, który swoją światowa premierę będzie miał na targach BaselWorld w marcu przyszłego roku. Materiał ten powstał w wyniku połączenia złota, aluminium oraz węglika tetraboru. Jest całkowicie odporny na rdzę, a zarysować go można jedynie posługując się diamentem. Warto dodać, że takiego rozwiązania nie spotkamy w zegarkach innych marek - Hublot opatentował swój stop.

Niestety na razie cena zegarka nie jest jeszcze znana, jednak patrząc na inne modele Hublot z pewnością nie będzie tanio.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)