Niezniszczalny zegarek ze złota

Niezniszczalny zegarek ze złota
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

21.12.2011 14:30, aktual.: 22.12.2011 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwajcarska firma Hublot zajmująca się produkcją luksusowych zegarków chwali się, że stworzyła pierwszy na świecie niezniszczalny zegarek. Został on wykonany z bardzo twardego stopu złota, dzięki czemu nie groźna mu rdza, a w dodatku nie sposób go zarysować.

Do tej pory Hublot znany był ze stosowania w swoich zaawansowanych zegarkach włókna węglowego. Tym razem firma poszła o krok dalej. Nie patrząc na światowy kryzys, skonstruowała niezniszczalny model "Magic Gold", wykonany z 18-karatowego złota. Nie jest to jednak zwykły stop, podatny na uszkodzenia.

Szwajcarski zegarek został stworzony z niezwykle wytrzymałego stopu, który swoją światowa premierę będzie miał na targach BaselWorld w marcu przyszłego roku. Materiał ten powstał w wyniku połączenia złota, aluminium oraz węglika tetraboru. Jest całkowicie odporny na rdzę, a zarysować go można jedynie posługując się diamentem. Warto dodać, że takiego rozwiązania nie spotkamy w zegarkach innych marek - Hublot opatentował swój stop.

Niestety na razie cena zegarka nie jest jeszcze znana, jednak patrząc na inne modele Hublot z pewnością nie będzie tanio.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także