Niezawodne i bezprzewodowe. Słuchawki, które szybko pokochasz

Niezawodne i bezprzewodowe. Słuchawki, które szybko pokochasz

Nawet nie poczujesz, że masz je w uszach
Nawet nie poczujesz, że masz je w uszach
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
25.09.2020 13:40

Słuchawki bezprzewodowe już dawno przestały być interesującą nowinką techniczną i na stałe przeszły do codziennego użytku. Nic dziwnego, są wygodniejsze niż modele na kablu, a dodatkowo znajdują się w zasięgu finansowym przeciętnego użytkownika.

Nic w tym dziwnego, niepraktyczny kabel schowany pod ubraniem ciągnie się i odłącza, a noszony na wierzchu może zaczepić o różne wystające przedmioty, które mijasz codziennie na ulicy bądź w komunikacji miejskiej. Tymczasem słuchawki bezprzewodowe są dyskretne i prawie niewidoczne, niewielkie modele douszne i dokanałowe nie wystają poza małżowinę uszną i pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką lub prowadzić rozmowy praktycznie wszędzie. Ich dźwięk nie będzie się różnić od najlepszych modeli "na kablu".

Słuchawki dla każdego

Modele bezprzewodowe sprawdzą się w każdych warunkach. Docenią je szczególnie osoby uprawiające sport, które nie będą musiały przeciągać kabla słuchawek przez rękaw i trzymać smartfona w dłoni podczas uprawiania sportu. Słuchawki przydadzą się również domatorom, którzy nie chcą rozstawać się z muzyką podczas codziennych prac domowych.

Modele bezprzewodowe przydadzą się również osobom, które większość dnia spędzają w biegu i potrzebują urządzenia z mikrofonem umożliwiającym prowadzenie rozmów. Czułe mikrofony skutecznie wyłapują i wygłuszają szumy z tła. Dzięki temu zarówno ty, jak i twój rozmówca możecie się cieszyć doskonałą jakością dźwięku niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie.

Zalety słuchawek bezprzewodowych

Jeśli szukasz dyskretnych słuchawek, które nie będą sprawiać dyskomfortu podczas noszenia, wybierz modele całkowicie bezprzewodowe. Ich kształt idealnie dopasowuje się do małżowiny usznej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie wypadną w najmniej oczekiwanym momencie. Problemem może okazać się konieczność regularnego ładowania, ale modele wyposażone w niewielkie etui i ładowarkę podłącza się do gniazdka podobnie jak przeciętnego smartfona i nawyk ładowania dwóch urządzeń razem szybko wejdzie ci w krew.

Wystarczą na wiele godzin na jednym ładowaniu
Wystarczą na wiele godzin na jednym ładowaniu© Shutterstock

Jednocześnie wybierając produkt warto sprawdzić, na jak długą pracę starcza zamontowany akumulator i ile trwa przeciętne ładowanie. Przykładowo etui słuchawek XIAOMI Mi True Wireless ma moc, która wystarczy słuchawkom na 16 godzin odtwarzania. Jednorazowe ładowanie tego typu słuchawek to zaledwie 1,5 godziny. Większość słuchawek jest w stanie pracować na pełnym ładowaniu około 5-7 godzin.

Praktyczny kompromis

Osoby, które nie mają zaufania do słuchawek całkowicie bezprzewodowych mogą wybrać modele na pałąku. Kabel, który je łączy niweluje ryzyko zgubienia przy przypadkowym wypadnięciu słuchawki z ucha, a bezprzewodowe połączenie ze źródłem dźwięku upodabnia je do słuchawek całkowicie bezprzewodowych. Są wygodne w ściąganiu i zakładaniu i z powodzeniem sprawdzą się w każdych warunkach.

Słuchawki bezprzewodowe w wersji nausznej sprawdzą się zarówno w domu, jak i poza nim. Zapewniają o wiele większą głębię dźwięku niż modele douszne czy dokanałowe, a dodatkowo dobrze tłumią szumy pochodzące z otoczenia. Co więcej, większa i bardziej wytrzymała bateria zapewnia dłuższą pracę bez konieczności ładowania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)