Niewygodna klawiatura? Zrób własną!

Niewygodna klawiatura? Zrób własną!
Źródło zdjęć: © thinkgeek.com

23.04.2008 13:20, aktual.: 23.04.2008 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualnie oferowane klawiatury komputerowe nie są idealne. Co
prawda jesteśmy przyzwyczajeni do obowiązujących standardowych układów
klawiszy jednak mogą one okazać się niewystarczające, zwłaszcza dla
wymagających użytkowników

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań znacznie ułatwiających pracę z komputerem, obsługę multimediów itp. Dzięki specjalnym klawiszom funkcyjnym możemy np. w wygodny sposób uruchamiać wybrane aplikacje, czy inicjować polecenia systemowe. Jednak nie jest to rozwiązania, które w pełni mogłoby nas zadowolić.

Konstruktorzy urządzenia o nazwie „DX1 Input System” wyszli z założenia, iż nie ma sensu narzucać użytkownikom układu klawiszy czy ograniczać ich do wybranych funkcji. Zaoferowali oni genialne urządzenie, dzięki któremu każdy użytkownik samodzielnie, według swoich potrzeb może zaprojektować własny układ klawiatury z przypisanymi do nich pojedynczymi poleceniami, a nawet całymi ciągami instrukcji.

Obraz
© (fot. thinkgeek.com)

Daje to duże pole manewru graczom i użytkownikom zaawansowanych aplikacji takich jak Photoshop, oferujących masę poleceń wywoływanych skrótami klawiaturowymi. Użytkownik ma do dyspozycji 25 przycisków, które w dowolny sposób może ułożyć na podkładce o wymiarach 25,40 cm x 20,32 cm. Dodatkowo kontroler wyposażony jest w przycisk rejestrowania poleceń w locie, dzięki któremu bezpośrednio podczas gry nadawać możemy klawiszom nowe lub modyfikować przypisane już makra. Cena gadżetu wynosi 139,99 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)