Niewielki zasilacz awaryjny dla komputera, telefonu i tabletu

Niewielki zasilacz awaryjny dla komputera, telefonu i tabletu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.03.2014 10:45, aktual.: 04.03.2014 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gembird wprowadził na rynek nowy zasilacz awaryjny o mocy 650VA. Model EnerGenie EG-UPS-021-W posiada automatyczną regulację napięcia AVR oraz porty ładujące USB.

Nowy zasilacz skierowany jest do użytkowników indywidualnych oraz małych biur. Wyposażony został w dwa porty USB, dzięki czemu może stanowić źródło zasilania nie tylko dla komputera, ale również dla telefonów czy tabletów. Posiada inteligentne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, przeciążeniowe i zwarciowe. W związku z tym podłączony do niego sprzęt nie ulega uszkodzeniu w przypadku wystąpienia zakłóceń w sieci elektrycznej.

W sytuacji braku zasilania UPS w ciągu mniej niż 1. ms przełącza się w tryb awaryjny i, w zależności od obciążenia, służy za źródło energii przez 8 do 20 minut. Dzięki temu użytkownik ma dostateczną ilość czasu na to, żeby zapisać swoje dane oraz bezpiecznie wyłączyć sprzęt. O tym, że nastąpiła awaria zasilania informują go alarmy dźwiękowe i wizualne. Poziom naładowania zasilacza jest komunikowany przy pomocy diod LED, w związku z czym na bieżąco wiadomo, jak długo będzie on jeszcze pracował.

Zasilacz Gembird EnerGenie EG-UPS-021-W posiada automatyczną regulację napięcia AC (AVR). Oznacza to, że niezależnie od obciążenia utrzymuje on napięcie wyjściowe na stałym poziomie. Ponadto AVR zwiększa zakres napięcia, przy którym UPS może pracować w trybie sieciowym. Istotne jest także to, że regulator AVR przedłuża żywotność akumulatora. UPS wyposażony został również w system inteligentnego zarządzania baterią, który zabezpiecza przed przeładowaniem i całkowitym wyładowaniem akumulatora. Czas pełnego ładowania akumulatora ołowiowo-kwasowego (1. V DC / 7Ah) wynosi 12 godzin.

Cena: 153 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)