Nietypowe i zabawne interwencje u Klientów sieci PCDOC

Nietypowe i zabawne interwencje u Klientów sieci PCDOC
Źródło zdjęć: © SXC.hu

13.02.2012 14:53, aktual.: 14.02.2012 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogotowie komputerowe PCDOC po raz kolejny opublikowało najbardziej zabawne zgłoszenia, z którymi eksperci sieci zmierzyli się w trakcie swojej pracy. Przedstawione poniżej historie są relacjami z autentycznych wizyt u klientów.

Ciemność widzę…

Do pracownika PCDOC zwrócił się Klient, który zgłosił nieprawidłowe działanie drukarki. Serwisant w rozmowie z klientem chciał dowiedzieć się, jakie są objawy tej usterki. Zamawiający specjalistę stwierdził, że w sumie drukarka działa sprawnie, bez problemu drukuje we wszystkich kolorach, natomiast problem pojawia się w momencie, gdy wkładając czarny papier chce uzyskać biały tekst. Za każdym razem i przy wszelkich możliwych konfiguracjach sprzętu, wychodzi czarna kartka…

Podobny problem z posługiwaniem się komputerem miała pewna klientka, która nie potrafiła skopiować plików poprzez kliknięcie w „Kopiuj”. i „Wklej”. Wezwany pracownik rozwiał wątpliwości tej Pani, wyjaśniając, że zasada ta doskonale się sprawdza, ale nigdy nie zadziała w sytuacji, gdy pierwsze działanie wykonywane na komputerze stacjonarnym, drugie zaś na laptopie.

Blokada rodzicielska to usługa, którą opiekunowie często wprowadzają, aby ustrzec swoje pociechy przed dostępem do szkodliwych treści w Internecie. Wiadomo jednak, że zakazany owoc smakuje najlepiej, co doskonale ilustrują dwie poniższe historie.

Do serwisanta PCDOC zwrócił się młody człowiek, który poinformował, że rodzice zainstalowali na jego komputerze program, blokujący dostęp do pewnych serwisów. W związku z tym prosi o złamanie hasła bądź o wskazanie metody na obejście programu. Niestety, pracownik nie był w stanie pomóc nastolatkowi, i nie wynikało to bynajmniej z braku kwalifikacji, a z faktu, że był on nieletni.

Innym razem serwisant spotkał się z na prawdę sprytnym młodzieńcem. Został on wezwany przez zaniepokojonych rodziców, którzy założyli synowi blokadę rodzicielską, ale byli przekonani, wbrew logom z programu chroniącego i historii przeglądarki internetowej, że w jakiś sposób korzysta on z Internetu. Pewnego razu „nakryli”. go, gdy wyjmował z napędu tajemniczą płytę CD, ale nie wiedzieli, co się na niej znajduje. Okazało się, że nastolatek na płycie miał nagrany obraz jednej z dystrybucji linuxa, którą można uruchomić bez instalacji (tzw. tryb live). Dzięki temu sprytny chłopak korzystał z dobrodziejstw Internetu bez ograniczeń ochrony rodzicielskiej.

Domorośli elektrycy

Często zdarza się, że nieświadomość potencjalnych niebezpieczeństw sprawia, że użytkownicy sprzętu komputerowego narażają swoje zdrowie i majątek na poważne zagrożenia.

Do podłączenia komputera stacjonarnego wymagane jest gniazdo z uziemieniem. Niestety w wielu blokach z wielkiej płyty bardzo rzadko były montowane w pokojach. Znaczna część użytkowników sprzętu komputerowego, idąc za zaleceniami producentów, mówiącymi, że uziemienie instalacji jest niezwykle istotne, bardzo często na własną rękę organizują takie udoskonalenie. Wielu serwisantów spotkało się z tym, że w mieszkaniach podpinane są przewody prowadzące od bolca uziemienia do kaloryferów. Największy strach padł na jednego z pracowników sieci, gdy zauważył, że taki kabel podłączony jest do rury prowadzącej gaz ziemny –. mówi Tomasz Białek CTO PCDOC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także