Niemiecki rząd dostanie "bezpieczne" telefony komórkowe

Niemiecki rząd dostanie "bezpieczne" telefony komórkowe

Niemiecki rząd dostanie "bezpieczne" telefony komórkowe
Źródło zdjęć: © SXC.hu
22.11.2013 15:45

Niemieccy politycy podjęli decyzje o wprowadzeniu telefonów z szyfrowaniem połączeń, w celu zwiększenia bezpieczeństwa wewnętrznej komunikacji.

Jak informuje dziennik Bild, dwie partie, CDU i SPD, negocjujące obecnie utworzenie rządu, zdecydowały o pilnym przygotowaniu wytycznych dotyczących telefonów komórkowych.

Ministrowie oraz wyżsi rangą urzędnicy będą musieli, w przypadku rozmów na tematy państwowe (oraz przesyłania danych), wykorzystywać telefony komórkowe wyposażone w specjalnie przygotowane oprogramowanie szyfrujące połączenia. Oprogramowanie zostało przygotowane przez niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI). Zatwierdzone do użytku będą musiały być także telefony, a to oznacza rezygnację ze wszystkich modeli Apple iPhone, ponieważ oprogramowanie nie jest kompatybilne z systemem iOS, a sam telefon nie jest dopuszczony do przetwarzania informacji niejawnych.

Nowe decyzje to efekt skandalu z podsłuchiwaniem przez amerykańska agencję NSA telefonu Angeli Merkel, kanclerz Niemiec.
Zobacz: To ci żre prąd na potęgę! Wyłącz to!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)