Niemcy. Nowy rekord Guinnessa: super-klej uniósł 17,5 tonową ciężarówkę

Niemcy. Nowy rekord Guinnessa: super-klej uniósł 17,5 tonową ciężarówkę

Niemcy. Nowy rekord Guinnessa: super-klej uniósł 17,5 tonową ciężarówkę
Źródło zdjęć: © YouTube | DELO
02.08.2019 07:34, aktualizacja: 02.08.2019 07:57

Delo to niemiecka firma produkująca kleje przemysłowe i właśnie udało im się pobić nowy rekord Guinnessa. Z pomocą 12 g kleju zawieszono metr nad ziemią ważącą 17,5 t ciężarówkę.

Delo ustanowiło nowy rekord Guinnessa z pomocą specjalnie stworzonego na tę okazję kleju. Podczas całej akcji specjaliści z bawarskiej firmy wykorzystali dźwig przemysłowy i 4 aluminiowe cylindry wielkości puszki na napoje. Każdy z nich został przymocowany do kół pojazdu z pomocą 3 g kleju Delo Monopox.

Firma zdecydowała się na próbę pobicia rekordu, by udowodnić jakość swoich produktów. Delo Monopox charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie temperatury, a ponadto duża szybkością wiązania i imponującą wytrzymałością.

Zgodnie z wymogami konkursu, klej wykorzystany do pobicia rekordu nie mógł być dostępny w sprzedaż, a powierzchnia klejenia nie powinien przekraczać 40 cm2. Co więcej ciężarówka musiała unosić się nad ziemią przez godzinę. Wideo z tego wydarzenia zostało udostępnione w sieci - możecie je zobaczyć poniżej:

Poprzedni rekord ciężaru utrzymanego nad ziemią dzięki klejowi wynosił 16,3 ton (także ustanowiła go firma Delo w 2013 roku), co oznacza, że bawarska firma poprawiła wynik aż o 7%. Uzyskany obszar klejenia wynosił 39,8 cm2, a siła działająca na przednie połączenia - 43,1 N/mm2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)