Niemcy. Katastrofa samolotu - nikt z pasażerów nie przeżył

Niemcy. Katastrofa samolotu - nikt z pasażerów nie przeżył
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | RONALD WITTEK
Karolina Modzelewska

22.07.2019 09:51, aktual.: 22.07.2019 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzy osoby zginęły po tym, jak mały samolot uderzył w ścianę budynku w południowo-zachodnich Niemczech. Samolot, który prawdopodobnie próbował nieplanowanego lądowania, uszkodził jedną ze ścian marketu budowlanego.

Niemiecka policja potwierdziła, że w sobotę w mieście Bruchsal w Badenii-Wirtembergii rozbił się mały samolot. Nikt z podróżujących nie przeżył. Na razie nie podano tożsamości ofiar.

Zdaniem władz pobliskiego miasta Karlsruhe, pilot próbował wykonać awaryjne lądowanie na pobliskim lotnisku tuż przed 13.00 czasu lokalnego. Lotnisko należy do lokalnego aeroklubu i posiada trawiasty pas startowy. Z nieznanych przyczyn samolot zawrócił i uderzył w market budowalny.

Policja informuje, że nie jest jasne dlaczego lądowanie samolotu nie powiodło się. Świadkowie twierdzą jednak, że samolot najwyraźniej wymknął się spod kontroli pilota.

Samolot uderzył w ogrodzenie marketu, a następnie w jedną z jego ścian. W wyniku zdarzenia nikt z pracowników sklepu, ani przebywających w nim klientów nie ucierpiał.

Budynek został ewakuowany i zabezpieczony przed ewentualnym zawaleniem się. Eksperci ocenią, czy nadaje się do ponownego użytku. Okoliczne drogi również zostały zamknięte z powodu wycieku ropy naftowej z samolotu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)