Niedługo w banku Millennium robot doradzi ci w co zainwestować

Niedługo w banku Millennium robot doradzi ci w co zainwestować

Niedługo w banku Millennium robot doradzi ci w co zainwestować
Źródło zdjęć: © East News
Bolesław Breczko
14.11.2017 11:57, aktualizacja: 14.11.2017 15:24

Bank Millennium chce otworzyć rynek funduszy inwestycyjnych dla masowego klienta. Nie da rady jednak każdemu przydzielić osobistego doradcy, dlatego zatrudni do tej pracy roboty.

Klient, który będzie chciał zainwestować swoje pieniądze najpierw będzie musiał wypełnić specjalną ankietę – test, który oceni jego poziom znajomości instrumentów finansowych – czytamy w serwisie cashless. Na bazie ankiety robot zaproponuje portfel inwestycyjny do zaakceptowania. W ten sposób klient będzie mógł kupić wybrane instrumenty jednym kliknięciem. A wszystko to bez kontaktu z żywą osobą.

Na razie Millennium rozmawia z firmami technologicznymi, które stworzą wirtualnych doradców. Chociaż na razie trwają rozmowy, to system ma zacząć działać już w połowie 2018 roku. Bank chce też ułatwić swoim klientom korzystanie z narzędziami finansowymi już teraz. Od listopada klienci Millenium będą mogli kupować i sprzedawać jednostki uczestnictwa w funduszach przez internet, bez wcześniejszego podpisywania umowy w oddziale (co było niezbędne do tej pory).

- Wirtualni doradcy będą dostępni dla polskich klientów w przyszłym roku, – mówi w rozmowie z WP rzeczniczka Millennium Banku – natomiast z możliwości korzystania z narzędzi finansowych bez chodzenia do oddziału będą mogli skorzystac przed końcem listopada.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)