Niebezpieczna pogoda utrzyma się przez weekend. IMGW zaleca ostrożność

Niebezpieczna pogoda utrzyma się przez weekend. IMGW zaleca ostrożność
Źródło zdjęć: © Windy

27.03.2020 08:13, aktual.: 27.03.2020 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początkowe prognozy pogody na weekend zapowiadały się łagodniej. IMGW ostrzega jednak, że zgodnie z najnowszymi danymi, możemy spodziewać się, że niebezpieczne warunki mogące stanowić "zagrożenie zdrowia i życia" utrzymają się co najmniej do końca weekendu.

W piątek 27 marca alert 1. stopnia obowiązywać będzie w większości kraju. Niebezpieczne przymrozki utrzymywać się będą niemal w całej Polsce. Ostrzeżenie nie zostało wydane jedynie dla woj. zachodniopomorskiego oraz powiatu tatrzańskiego. W ciągu dnia należy spodziewać się dużego zachmurzenia, a temperatura będzie wahać się od 9 do 15 stopni Celsjusza.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych, zwłaszcza jeśli planujecie wychodzić w najbliższych dniach z domu. Na stronie serwisu IMGW czytamy:

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda na weekend 28-29.03

W weekend niebezpieczne warunki pogodowe utrzymają się w niemal całej Polsce. Nieco łagodniej w sobotę, kiedy alert 1. stopnia ma obowiązywać jedynie na pomorzu oraz na południu kraju. Jednak w niedzielę należy spodziewać się rozszerzenia ostrzeżenia meteorologicznego na cały kraj.

IMGW ostrzega, że w weekend czekają nas przymrozki i oblodzenia, co będzie wyjątkowo niebezpieczne dla kierowców. Miejscami może również padać śnieg. O ile większość z nas nie musi wychodzić z domu z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, to ci, którzy wybierają się na zewnątrz, powinni zachować ostrożność.

Pomimo niebezpiecznej pogody, IMGW nie przewiduje niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Tym samym pogoda powinna wpływać korzystnie na nasze samopoczucie. Jednak jeszcze w piątek w centrum kraju może dojść do czasowej zmiany warunków na niekorzystne, co będą odczuwać przede wszystkim meteopaci. Korzystne warunki powrócą już w weekend.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)