Niebezpieczna pogoda. Silny wiatr i złe warunki na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia

Niebezpieczna pogoda. Silny wiatr i złe warunki na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia

Niebezpieczna pogoda. Silny wiatr i złe warunki na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © imgw
12.02.2020 11:13

Pogoda przez najbliższe dni minie pod znakiem silnych wiatrów i złych warunków na krajowych drogach. W związku z niebezpiecznymi prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o wydaniu ostrzeżeń pierwszego stopnia.

Silne wiatry nie ustępują, trapiąc mieszkańców większości regionów Polski. W związku z niebezpieczną pogodą, która w naszym kraju utrzyma się jeszcze przez kilka dni, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i regularnym śledzeniu komunikatów.

Środa 12 lutego przywitała Polaków wichurami i niższymi niż wczoraj temperaturami. Najsilniejsze porywy wiatru odnotowano dziś na Śnieżce (126 kilometrów na godzinę), na Kasprowym Wierchu (72 kilometry na godzinę) oraz w Łebie (65 kilometrów na godzinę). Niebezpieczna pogoda skłoniła IMGW do wydania ostrzeżeń pierwszego stopnia. Alerty obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim (do godziny 20:00) oraz w dolnośląskim (do godziny 17:00).

Z prognozy zagrożeń wynika, że niebezpiecznie może być także na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce oraz w województwach lubelskim i świętokrzyskim, gdzie wiatr powieje z prędkością od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego zachodu i zachodu.

Prognoza zagrożeń na czwartek i piątek

Obraz
© imgw

W czwartek wiatr będzie słabszy, jednak problem mogą stanowić niebezpieczne warunki na krajowych drogach. W związku z możliwymi oblodzeniami, IMGW planuje wydać alerty dla województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, gdzie temperatura przy gruncie może spaść nawet do - 3 stopni Celsjusza.

W piątek sytuacja będzie jeszcze gorsza. Szczególną ostrożność będą musieli zachować kierowcy podróżujący na terenie czterech województw. IMGW może wydać ostrzeżenia dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Temperatura przy gruncie może spaść miejscami do - 4 stopni Celsjusza.

Aktualne informacje pogodowe można na bieżąco śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)