Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?

Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?
Źródło zdjęć: © IDG

03.05.2008 07:00, aktual.: 05.05.2008 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściwie nie powinieneś ( nie powinnaś ) czytać tej informacji - no chyba, że nie możesz wytrzymać 24 godzin bez swojego komputera.

Kanadyjska organizacja non-profit Shutdown Day po raz drugi proponuje internautom udział w globalnym eksperymencie. Zamiast siedzieć przed monitorem inicjatorzy eksperymentu proponują wyłączenie peceta i zajęcie się innym rodzajem aktywności, np. spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Uczestników akcji zachęca się również do dokumentowania sposobów, w jaki spędzą czas bez komputera. Na autorów najciekawszego wideo lub fotografii czekają nagrody.

Organizację Shutdown Day założono po to, aby uzmysławiać ludziom zagrożenia wynikające z coraz częstszego korzystania z komputerów, telewizji, telefonów komórkowych, odtwarzaczy muzycznych, internetowych serwisów społecznościowych. Shutdown Day ma pokazać, jak ludzkie życie zmienia się w wyniku coraz większej ingerencji techniki.

W tym roku Shutdown Day przypada właśnie na 3 maja i odbywa się po raz drugi w historii - w 2007 r. akcja miała miejsce 24 marca i, jak informują organizatorzy, wzięło w niej udział 65 tys. internautów. Aby stać się uczestnikiem eksperymentu, należy się zarejestrować - na podstawie zgłoszeń użytkowników utworzona zostanie mapa - http://shutdownday.com/energy/ obrazująca, jak wyłączenie pecetów na 24 godziny wpływa na oszczędność energii elektrycznej.

Więcej informacji: Shutdown Day - http://shutdownday.com/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)