Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?

Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?

Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?
Źródło zdjęć: © IDG
03.05.2008 07:00, aktualizacja: 05.05.2008 11:19

Właściwie nie powinieneś ( nie powinnaś ) czytać tej informacji - no chyba, że nie możesz wytrzymać 24 godzin bez swojego komputera.

Kanadyjska organizacja non-profit Shutdown Day po raz drugi proponuje internautom udział w globalnym eksperymencie. Zamiast siedzieć przed monitorem inicjatorzy eksperymentu proponują wyłączenie peceta i zajęcie się innym rodzajem aktywności, np. spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Uczestników akcji zachęca się również do dokumentowania sposobów, w jaki spędzą czas bez komputera. Na autorów najciekawszego wideo lub fotografii czekają nagrody.

Organizację Shutdown Day założono po to, aby uzmysławiać ludziom zagrożenia wynikające z coraz częstszego korzystania z komputerów, telewizji, telefonów komórkowych, odtwarzaczy muzycznych, internetowych serwisów społecznościowych. Shutdown Day ma pokazać, jak ludzkie życie zmienia się w wyniku coraz większej ingerencji techniki.

W tym roku Shutdown Day przypada właśnie na 3 maja i odbywa się po raz drugi w historii - w 2007 r. akcja miała miejsce 24 marca i, jak informują organizatorzy, wzięło w niej udział 65 tys. internautów. Aby stać się uczestnikiem eksperymentu, należy się zarejestrować - na podstawie zgłoszeń użytkowników utworzona zostanie mapa - http://shutdownday.com/energy/ obrazująca, jak wyłączenie pecetów na 24 godziny wpływa na oszczędność energii elektrycznej.

Więcej informacji: Shutdown Day - http://shutdownday.com/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)