Nie będzie kary dla winnej samobójstwa w Internecie

Nie będzie kary dla winnej samobójstwa w Internecie

Nie będzie kary dla winnej samobójstwa w Internecie
06.07.2009 14:42, aktualizacja: 06.07.2009 15:44

Sędzia federalny z Los Angeles uchylił wyrok na 50-letnią Lori Drew z Missouri, która pod koniec ubiegłego roku została pozwana za cyberbullying (prześladowanie przez Internet) ze skutkiem śmiertelnym.

Drew wspólnie ze swoją 13-letnią córką posługiwała się fałszywą tożsamością, aby prześladować przyjaciółkę jej córki Megan Meier w serwisie społecznościowym MySpace. Po pogardliwym stwierdzeniu, że świat bez niej byłby lepszym miejscem, Megan Meier w październiku 200. roku odebrała sobie życie.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

W sądzie pierwszej instancji Lori Drew została skazana jedynie za nieautoryzowany dostęp do komputera, ponieważ w obecnej sytuacji prawnej w USA niemożliwe było sformułowanie zarzutu o cyberbullying. Gazeta "Los Angeles Times" na swoich łamach udzieliła głosu prawnikowi z organizacji Electronic Frontier Foundation (EFF). Ten stwierdził, że zarzut nieuprawnionego dostępu dotyczy każdego, kto w Sieci posługuje się fałszywym nazwiskiem albo podaje nieprawdziwą datę urodzenia.

Takie same stanowisko zajął sędzia federalny, który dodatkowo zauważył, że prawie nikt nie czyta i nie przejmuje się obszernymi regulaminami korzystania z serwisów stosowanymi przez firmy prowadzące takie portale.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)