Neutralizacja min w Morzu Bałtyckim. Przez trzy dni plaże będą zamknięte

Neutralizacja min w Morzu Bałtyckim. Przez trzy dni plaże będą zamknięte

Neutralizacja min w Morzu Bałtyckim. Przez trzy dni plaże będą zamknięte
Źródło zdjęć: © PAP | Adam Warżawa
Arkadiusz Stando
10.10.2018 14:41, aktualizacja: 10.10.2018 14:56

W tym tygodniu, a konkretnie w czwartek, piątek oraz sobotę plaże od Rewy do Sopotu będą zamknięte. To z powodu neutralizacji trzech min z okresu II wojny światowej, które mogą stanowić zagrożenie.

Już w czwartek 11 października rozpocznie się neutralizacja niebezpiecznych trzech min nad polskim morzem. Do uniesprawnienia min dojdzie w Zatoce Gdańskiej, na wysokości Kępy Redłowskiej w Gdyni. Akcję 11-ego, 12-ego i 13-tego października będzie całkowicie prowadzić Marynarka Wojenna.

Prawdopodobnie neutralizacja min morskich z okresu II wojny światowej zostanie przeprowadzona przy użyciu niszczycieli min. Proces będzie polegać na uczynieniu ładunków wybuchowych niezdolnych do eksplozji. Celem neutralizacji jest zniszczenie mechanizmów zapalnika miny, albo oddzielenia przyrządu zapalającego od głównego ładunku materiału wybuchowego.

Neutralizacja może być prowadzona przez płetwonurków-minerów albo przez specjalne roboty podwodne. Wykorzystuje się do tego niewielkie ładunki wybuchowe, które skutecznie niszczą mechanizmy zapalnika.

Mimo, że obędzie się bez eksplozji, ze względów bezpieczeństwa plaże zostaną zamknięte. Na całym odcinku plaży będzie obowiązywał całkowity zakaz kąpieli, wstępnie do godziny 15:00.

Źródło: Gdynia.pl / AMW Gdynia

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz e-sport? [ Wypełnij nasz quiz! ](https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXgl9G1HjoyMW3gnnBq8E5s-hdevQbQj3bjzyQeHnIaRpRYA/viewform){:external}

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)