Netgear WNR1000 - szybki router Wi-Fi do domu

Netgear WNR1000 - szybki router Wi‑Fi do domu

Netgear WNR1000 - szybki router Wi-Fi do domu
17.08.2009 14:09, aktualizacja: 17.08.2009 14:49

Generacja routerów Wireless-N Netgear poszerza się o kolejne urządzenie z tej serii: Rangemax WNR1000. To pierwsze urządzenie z nowej serii routerów.

Routery Wireless-N posiadają dużo większe możliwości, niż seria Wireless-G. Oprócz wykorzystania szybszego standardu Wi-Fi (N zamiast G) są także energooszczędne i przyjazne dla środowiska. WNR100. to bezprzewodowy router dedykowany użytkownikom domowym. Nazwa serii N150 oznacza, że WNR1000 ma możliwość transmisji danych z prędkością 150 Mbps, co powinno zaspokoić potrzeby większości użytkowników domowych.

Obraz
© (fot. Netgear)

Router wyposażono w opcję "Push'n'Connect", dzięki której bez zbędnego ustawiania, za pomocą jednego przycisku urządzenie połączy się ze wszystkimi dostępnymi w domu komputerami. WNR1000 to router bezprzewodowy, jednak posiada on również cztery porty Fast Ethernet do połączeń kablowych. Router zabezpiecza także użytkowników przed atakami na odmową sieć: Denial-of-Service (DoS) chroni przed atakami z zewnątrz, Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) i WEP chronią przed dostępem do sieci przez osoby niepowołane, połączenia posiadają również technologię Wi-Fi Protected Setup (WPS). Sieć chroniona jest również podwójnym firewallem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)