Netflix: wojna z użytkownikami łamiącymi prawo nam nie zaszkodziła

Netflix: wojna z użytkownikami łamiącymi prawo nam nie zaszkodziła25.04.2016 11:40
Netflix: wojna z użytkownikami łamiącymi prawo nam nie zaszkodziła
Źródło zdjęć: © Netflix

Netflix w każdym kraju, w jakim jest dostępny, ma ciut inną ofertę od pozostałych. Wynika to z posiadanych przez niego złożonych umów licencyjnych na emisję. Firma walczy też z osobami, które próbują łamać geo-zabezpieczenia.

Logując się na Netflixa w Polsce mamy zupełnie inną ofertę od niemieckiej, która jest inna od amerykańskiej, i tak dalej. Wynika to z konieczności wykupienia przez Netflix licencji na możliwość emitowania danych treści w danym kraju. Jak nietrudno się domyślić, wielu użytkowników próbuje obchodzić zabezpieczenia i przelogowuje się do innych krajów za pośrednictwem usług VPN, gdzie ich zdaniem oferta jest bogatsza.

Netflix zapowiedział trzy tygodnie temu, że będzie z tym aktywnie walczył. Dziś jego dyrektor generalny stwierdził, że choć słyszał głośne skargi od użytkowników, to nie uważa, by ta walka zaszkodziła jego firmie - _ To bardzo niewielka, choć bardzo zaangażowana mniejszość. Nie ma to zatem żadnych konsekwencji dla nas, co zresztą widać w naszych wynikach finansowych _- twierdzi.

Netflix cały czas rozbudowuje swoją ofertę w Polsce, choć na razie pozostawia ona trochę do życzenia względem innych krajów. Trzeba jednak przyznać, że usługa całkiem dobrze się rozwija nad Wisłą. Coraz więcej seriali (z filmami idzie im wolniej) pojawia się z polskimi napisami lub lektorem. Niedawno udostępniono polskie napisy do najnowszego sezonu House of Cards.

To jest ciekawe! Netflix a sprawa pewnego skazańca

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smutne statystyki Sklepu Play

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)