Netflix planuje ekranizację kolejnych komiksów Dark Horse Comics

Netflix planuje ekranizację kolejnych komiksów Dark Horse Comics

Netflix planuje ekranizację kolejnych komiksów Dark Horse Comics
Źródło zdjęć: © iStock.com
10.05.2019 13:56

Netflix oficjalnie ogłosił, że planuje prace nad ekranizacją kolejnych tytułów Dark Horse Comics. Po sukcesie "The Umbrella Academy", Netflix zapowiedział, że będą powstawały zarówno nowe filmy, jak i seriale na podstawie komiksów.

Netflix: nowe seriale na podstawie komiksów Dark Horse

Netflix ogłosił, że będzie współpracował z Dark Horse Comics przy kolejnych filmach i serialach. W portfolio Dark Horse znajdziemy wiele słynnych tytułów jak "Sin City", "Hellboy" czy "Maska" ("The Mask"), które doczekały się już kinowych ekranizacji. Nie jest wykluczone, że Netflix będzie planował ich odświeżenie i wyprodukowanie własnych wersji tych historii.

To co wyróżnia komiksy Dark Horse to zdecydowanie bardziej mroczny nastrój, często na granicy horroru niż innych popularnych komiksowych tytułów. Komiksy Dark Horse często opowiadają o superbohaterach, ale w zupełnie innym ujęciu niż znamy to z komiksów Marvel czy DC Comics.

Netflix i Dark Horse Comics - dotychczasowe produkcje

Dotychcas Netflix zekranizował "Polar" - film z Madsem Mikkelsenem na podstawie komiksu Dark Horse oraz serial "The Umbrella Academy". Serial okazał się strzałem w dzisiątkę i zyskał wieku fanów, nic dziwnego więc, że Netflix planuje dalszą współpracę z Dark Horse Comics. Jak na razie jedynym potwierdzonym tytułem, który Netflix zrealizuje w ramach współpracy jest drugi sezon "The Umbrella Academy".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)