Netflix, HBO Max i Disney+ łączą siły. Platformy chcą skończyć z powszechną praktyką

Netflix, HBO Max i Disney+ łączą siły. Platformy chcą skończyć z powszechną praktyką

Netflix, HBO Max i Disney+ łączą siły. Platformy chcą skończyć z powszechną praktyką
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
07.11.2019 15:46

Netflix, debiutujące na rynku Disney+ i HBO Max oraz inne platformy streamingowe postanowiły zawiązać koalicję i wspólnie walczyć z coraz bardziej popularnym zjawiskiem, jakim jest dzielenie się kontem przez użytkowników.

Dzielenie się kontem w ramach usług streamingowych to bardzo popularna praktyka wśród członków rodziny i znajomych. Udostępnianie swojego hasła mamie czy bratu, którzy dzielą z nami jedno gospodarstwo domowe oczywiście nie jest przestępstwem. Dzielenie się swoimi dostępami do konta ze znajomymi, którzy chcą obejrzeć film w większym gronie podczas imprezy, nie jest już jednak mile widziane.

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, kiedy grupa osób składa się na droższy abonament pozwalający na jednoczesne korzystanie z usługi na kilku urządzeniach. Tego rodzaju praktyki nie podobają się firmom takim jak Netflix, HBO, Disney, czy Amazon. Platformy streamingowe postanowiły połączyć siły, aby wspólnie działać w celu wyeliminowania dzielenia się hasłami wśród użytkowników.

W 2017 roku działalność rozpoczęła koalicja The Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), koncentrująca się głównie na walce z piractwem oraz nielegalnymi serwisami streamingowymi. Jak informuje portal TorrentFreak, w ubiegłym tygodniu ACE, do której należą firmy takie jak Netlix, Disney, HBO, Amazon czy Sky, utworzyło nową grupę roboczą, której priorytetowym celem będzie "zredukowanie nieautoryzowanego dostępu do treści".

- Bardzo cieszę się z faktu, że ACE zobowiązało się do zajęcia się problemem dzielenia haseł i innymi praktykami związanymi z bezpieczeństwem. Nie możemy się doczekać, wspólnej pracy i rozwiązania tej kwestii. Konsumenci, twórcy, dystrybutorzy i inni będą czerpać korzyści z tej współpracy, która sprawi, że treści będą lepiej zabezpieczone. Ukrócone zostanie nieautoryzowane wykorzystanie i dystrybucja, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości cieszenia się materiałami - mówi prezes Charter Communications.

Nie jest tajemnicą, że firmy takie Netflix, HBO czy Disney przy okazji walki z dzieleniem się kontami przez użytkowników, nie będą chciały odstraszyć swoich klientów. Zamiast pozwów i wysokich kar, platformy będą chciały raczej szukać rozwiązania w obostrzeniach technicznych, które uniemożliwią nielegalne praktyki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)