Netbooki Asusa z Androidem i Chrome OS-em?

Netbooki Asusa z Androidem i Chrome OS-em?15.01.2010 15:13
Netbooki Asusa z Androidem i Chrome OS-em?
Źródło zdjęć: © Asus

Asus eksperymentuje we własnym laboratorium z netbookami na bazie procesorów ARM, na których działają systemy operacyjne Android i Chrome. Jednak decyzja, czy takie urządzenia pojawią się na rynku, na razie jeszcze nie zapadła – twierdzi szef Asusa Jonney Shih w rozmowie z ZDnet. O ile netbooki z ARM są tańsze i bardziej pasują do pierwotnej koncepcji tego, czym miał być netbook, klasyczne netbooki ze sprzętem Intela i Windows mają przewagą pod względem kompatybilności z programami.

Asus eksperymentuje we własnym laboratorium z netbookami na bazie procesorów ARM, na których działają systemy operacyjne Android i Chrome.

Jednak decyzja, czy takie urządzenia pojawią się na rynku, na razie jeszcze nie zapadła –. twierdzi szef Asusa Jonney Shih w rozmowie z ZDnet. O ile netbooki z ARM są tańsze i bardziej pasują do pierwotnej koncepcji tego, czym miał być netbook, klasyczne netbooki ze sprzętem Intela i Windows mają przewagą pod względem kompatybilności z programami.

288756079410821267
Źródło zdjęć: © (fot. Asus)

Nie jest także jasne, który z systemów operacyjnych Google'a lepiej nadaje się do smartbooka czy też netbooka. Android jest już lepiej rozwinięty, ale stworzono go raczej z myślą o smartfonach z niewielkim ekranem. Jak twierdzi Shih, prototyp netbooka z Androidem jest gotowy, firma eksperymentuje jeszcze z Chrome OS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)