Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne. Zobacz rządowy dokument

Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne. Zobacz rządowy dokument
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

09.02.2012 09:46, aktual.: 09.02.2012 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z ujawnionych wczoraj przez rząd dokumentów dotyczących negocjacji w sprawie umowy ACTA jasno wynika, że od początku miały być one prowadzone w ścisłej tajemnicy przed społeczeństwem.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

W dokumentach, które od wczoraj krążą po sieci, można znaleźć wytyczne mówiące o tym, że wszelkie ustalenia pomiędzy stronami negocjującymi umowę ACTA nie powinny być udostępniane poza kręgi administracji publicznej, co uniemożliwi przeprowadzenie konsultacji społecznych tych dokumentów. Może to także spowodować niejasności w przypadku ewentualnego pojawienia się wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Dokument datowany jest na 2. lipca 2009 roku. Całe szczęście, że rząd od tamtego czasu zdążył znowelizować ustawę o dostępie do informacji publicznej w taki sposób, by móc w każdej chwili odmówić dostępu do informacji, zasłaniając się "ważnym interesem państwa". Problem, który trzy lata temu widzieli urzędnicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dziś już nie istnieje.

Ciekawe co jeszcze negocjują za naszymi plecami.

-/jg/gb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)