Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne. Zobacz rządowy dokument

Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne. Zobacz rządowy dokument

Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne. Zobacz rządowy dokument
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
09.02.2012 09:46, aktualizacja: 09.02.2012 10:07

Z ujawnionych wczoraj przez rząd dokumentów dotyczących negocjacji w sprawie umowy ACTA jasno wynika, że od początku miały być one prowadzone w ścisłej tajemnicy przed społeczeństwem.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

W dokumentach, które od wczoraj krążą po sieci, można znaleźć wytyczne mówiące o tym, że wszelkie ustalenia pomiędzy stronami negocjującymi umowę ACTA nie powinny być udostępniane poza kręgi administracji publicznej, co uniemożliwi przeprowadzenie konsultacji społecznych tych dokumentów. Może to także spowodować niejasności w przypadku ewentualnego pojawienia się wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Dokument datowany jest na 2. lipca 2009 roku. Całe szczęście, że rząd od tamtego czasu zdążył znowelizować ustawę o dostępie do informacji publicznej w taki sposób, by móc w każdej chwili odmówić dostępu do informacji, zasłaniając się "ważnym interesem państwa". Problem, który trzy lata temu widzieli urzędnicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dziś już nie istnieje.

Ciekawe co jeszcze negocjują za naszymi plecami.

-/jg/gb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)