Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży wstrzymuje sprzedaż wycieczek

Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży wstrzymuje sprzedaż wycieczek

Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży wstrzymuje sprzedaż wycieczek
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel
24.09.2019 13:01

Neckermann wstrzymuje sprzedaż wycieczek. Klienci nie wylecieli na wymarzone wakacje. Czy biuro podróży należące do grupy Thomas Cook czeka upadek?

Czy Neckermann Polska czeka upadek? Biuro podróży należące do grupy Thomas Cook w poniedziałek rano wydało oświadczenie z informacją, iż klienci nie muszą mieć żadnych obaw, ponieważ spółka prowadzi normalną, codzienną działalność i reguluje swoje zobowiązania. Firma zapewniła, że wszyscy którzy wykupili wycieczki, polecą na wymarzone wczasy.

Pomimo zapewnień biuro podróży zablokowało dzisiaj sprzedaż wycieczek na swojej stronie. W Neckermannie nie da się zakupić wczasów ani indywidualnie, ani za pomocą systemu rezerwacyjnego. Pojawiają się także informacje, iż klienci biura nie wylecieli dzisiaj na wykupione wakacje.

Poniżej znajdują się komentarze pod postem na facebookowym profilu Neckermanna.

Obraz
© Facebook.com

Czy turyści przebywający obecnie na wczasach będą mieli problemy z powrotem do kraju?

"Klienci Neckermanna nie mają kłopotów. Ci, którzy aktualnie są na Majorce wrócą spokojnie zgodnie z planem" - zapewnił Marek Kamieński, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Nie wiadomo jaki los czeka Neckermann Polska. Wstrzymana sprzedaż wycieczek z pewnością nie wróży jednak nic dobrego. Według szacunków, na wakacjach przebywa około 2 000 klientów biura podróży. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa proces sprowadzania ich do kraju.

Thomas Cook to jedno z największych i najstarszych biur podróży na świecie. Od kilku dni biuro starało się otrzymać pomoc finansową w wysokości 200 milionów funtów, jednak w niedzielę zmuszone było do ogłoszenia upadłości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)