NEC: 8 megapikseli w komórce

NEC: 8 megapikseli w komórce

30.06.2007 09:00

Japoński NEC zamierza wprowadzić na rynek sensor optyczny CMOS o nazwie CE131 LSI, przeznaczony do zastosowania w cyfrowych aparatach fotograficznych wbudowanych w telefony komórkowe. Urządzenie to pozwoli na rejestrowanie zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli.

Jest to kolejny krok, mający na celu zbliżenie jakości zdjęć z komórkowych cyfrówek do fotografii wykonywanych przy pomocy zwykłych aparatów cyfrowych. Przełamano już granicę 5 megapikseli - zdjęcia o takiej rozdzielczości można wykonać choćby za pomocą takich telefonów komórkowych jak Nokia N95, czy Sony Ericsson Cybershot.

8 megapikselowy sensor CE131 wyposażony jest także w technologie używane w cyfrowych aparatach fotograficznych - stabilizację obrazu, oraz technologię redukcji szumów, która w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy jakości obrazu. Firma NEC zapowiada, że sensor ma wejść do produkcji jesienią tego roku, a planowana wielkość produkcji to milion sztuk miesięcznie. Jeśli wszystko pójdzie po myśli firmy, to czeka nas prawdziwy zalew komórek o nowych możliwościach. Cena nowego sensora NEC ma wynosić około 30$.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)