Nawigacje Becker Traffic Assist Z213 i Z215

Nawigacje Becker Traffic Assist Z213 i Z215

Nawigacje Becker Traffic Assist Z213 i Z215
Źródło zdjęć: © Becker
06.04.2010 13:13

Na rynek wchodzą najnowsze urządzenia nawigacyjne klasy Premium marki Becker - Traffic Assist Z213 i Traffic Assist Z215. Udostępniono w nich praktyczne funkcje ułatwiające prowadzenie pojazdu, m.in. trwałe lub chwilowe blokowanie drogi, trasę ekonomiczną oraz ulepszoną współpracę z telefonami komórkowymi poprzez Bluetooth (prowadzenie rozmów, odczytywanie SMSów). Zmienił się także wygląd urządzeń - obudowa jest bardziej elegancka, a jakość wyświetlana wyższa dzięki akceleratorowi 3D.

Na rynek wchodzą nowe urządzenia nawigacyjne marki Becker - Traffic Assist Z213 i Traffic Assist Z215. Udostępniono w nich praktyczne funkcje ułatwiające prowadzenie pojazdu, m.in. trwałe lub chwilowe blokowanie drogi, trasę ekonomiczną oraz ulepszoną współpracę z telefonami komórkowymi poprzez Bluetooth (prowadzenie rozmów, odczytywanie SMSów). Zmienił się także wygląd urządzeń - obudowa jest bardziej elegancka, a jakość wyświetlana wyższa dzięki akceleratorowi 3D.

Jedną z najciekawszych funkcji wprowadzonych do urządzeń Traffic Assist Z21. i Z215 jest możliwość trwałego lub czasowego blokowania odcinków tras. W pierwszej opcji dana droga jest wyłączona z obliczeń do odwołania w dane dni tygodnia lub pory dnia. Pozwala to omijać zakorkowane ulice, nieprzejezdne drogi (zimą lub podczas intensywnych opadów) lub roboty drogowe. W drugiej opcji trasę blokuje się w trakcie jazdy wybierając długość odcinka. Dzięki temu, gdy kierowca trafi na korek, może szybko skalkulować objazd.

Obraz
© (fot. Becker)

Dzięki aktywnej obecności na rynku OEM i współpracy z europejskimi koncernami samochodowymi stworzono specjalną funkcję ułatwiającą oszczędną jazdę - trasę ekonomiczną. Technologia jest oparta na danych zbieranych od wielu lat, pomaga zachować płynność jazdy poprzez zmniejszenie ilości manewrów oraz zbędnych postojów.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudowanie funkcjonalności związanych ze współpracą z telefonami komórkowymi. Dzięki systemowi Bluetooth istnieje możliwość obsługi nie tylko rozmów, ale również odbierania SMSów na ekranie nawigacji. Druga funkcja ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy.

Becker Traffic Assist Z21. i Z215 należą do nowej linii urządzeń, które zostały zaprojektowane przez duńskie studio DesignIt. Nowe obudowy zostały stworzone z materiałów wysokiej jakości, najbardziej ekskluzywny model Z215 został dodatkowo wykończony obramowaniem z chromu.

Ulepszenia zostały wprowadzone również do grafiki. Dzięki akceleratorowi grafiki 3. otrzymano obraz w znacząco lepszej jakości. Realistyczny widok krajobrazu zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży w górzystym terenie i po krętych drogach oraz również orientację w terenie. Natomiast przedstawienie topografii terenu, pozwala, szczególnie podczas planowania trasy, na weryfikację wybranej drogi, tak aby omijać wysokie góry i wzniesienia. Nie zabrakło również trójwymiarowego widoku miast oraz atrakcji turystycznych. Nowością jest możliwość doboru kolorystyki wyświetlacza.

Projektanci dodali przycisk „on/off”, który odłącza baterię, co znacznie przedłuża jej żywotność. Nowy uchwyt po modyfikacji jest łatwiejszy do zamocowania i niewidoczny zza urządzenia. Istnieje również możliwość oddzielenia anteny TMC od zasilacza samochodowego, dzięki czemu nastąpiła wyraźna poprawa w odbiorze sygnału. Aktywna stacja dokująca zapewnia połączenie z zasilaniem, anteną TMC, wyjściem liniowym Audio oraz wyciszeniem mute. Aktywne zamocowanie umożliwia zdjęcie urządzenia w dowolnej chwili.

Producent przedłużył również promocję na dwuletni pakiet aktualizacji map, która kosztuje 29,95 euro (czyli około 20 zł za jedną aktualizację).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)