Nawigacja Becker Traffic Assist Z201 debiutuje w Polsce

Nawigacja Becker Traffic Assist Z201 debiutuje w Polsce

Nawigacja Becker Traffic Assist Z201 debiutuje w Polsce
13.11.2008 10:13, aktualizacja: 13.11.2008 10:33

Firma Harman/Becker wprowadza na polski rynek urządzenie Becker Traffic Assist Z201, które wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w trakcie podróży. Jego głównymi wyróżnikami są prosta obsługa i szybkie działanie nowatorskiego oprogramowania 3D, co ułatwia orientację w terenie i pozwala użytkownikowi bezpiecznie i bezstresowo dotrzeć do celu.

Becker Z20. jest kolejnym urządzeniem po Traffic Assist Z100 Crocodile, które zawiera najnowsze oprogramowanie 3D przedstawiające trójwymiarowy widok miast, terenu oraz punktów orientacyjnych. Charakteryzuje się również bardzo szybką równoczesną kalkulacją czterech alternatywnych tras. Becker Z201 to idealny sprzęt na wakacje, podróże biznesowe, weekendowe wycieczki, a także do codziennego użytku.

Obraz
© (fot. Becker)

Bezpieczna podróż priorytetem
Becker Traffic Assist Z20. zawiera nowy widok map, który został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozproszenie uwagi kierowcy podczas ich czytania. Widok miast w 3D, trójwymiarowe ukształtowanie terenu oraz realistyczne przedstawienie najbardziej charakterystycznych punktów sprawiają, że użytkownik poświęca mniej czasu na analizę map i bardziej skupia się na drodze. Funkcje te ułatwiają też zrozumienie instrukcji, przejazd przez nieznaną część miasta oraz jazdę krętą drogą i po wzniesieniach. Wielu użytkowników doceni również wyraźnie przedstawione nazwy równoległych i poprzecznych ulic wzdłuż wybranej trasy.

Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa Asystent pasa skrętu, który pomaga podjąć decyzję podczas jazdy drogą wielopasmową. Inne udogodnienia to m. in. wyświetlanie znaków drogowych podczas jazdy autostradą i równoczesna kalkulacja czterech alternatywnych tras. Użytkownik ma do wyboru 4 profile tras: szybką, krótką, optymalną oraz trasę łatwą, która uwzględnia najmniejszą ilość manewrów do wykonania. Natomiast funkcja TMC (Traffic Message Channel) pozwala na pobranie informacji o ruchu drogowym w dowolnym momencie. Dzięki temu prowadzący ma dostęp do aktualnej sytuacji na drodze i może ponownie obliczyć pozostałą część trasy, co ułatwia uniknięcie zbędnych postojów.

Nawigacja pod kontrolą
Intuicyjna i łatwa obsługa nawigacji jest charakterystyczną cechą wszystkich modeli firmy Harman/Becker. Każdy produkt przed skierowaniem do seryjnej produkcji jest testowany przez grupy projektantów i psychologów, którzy dostosowują funkcjonalności produktu do realnych wymogów i potrzeb użytkowników. Również model Z20. posiada specjalnie zaprojektowane obudowę, ekran i grafikę, które ułatwiają i usprawniają jego obsługę.

Bardzo użyteczną funkcją podczas codziennego użytkowania jest pamięć miejsc docelowych, która zapisuje i przechowuje 20. ustalonych lub ostatnio wybranych adresów. Ich kolejność może być zmieniana w zależności od potrzeby. Najważniejszym punktom, takim jak stacje benzynowe lub restauracje, można nadać status specjalnych miejsc docelowych. Urządzenie Becker Traffic Assist Z201 posiada też kilka możliwości wyboru celu podróży: przez zwykłe wpisanie danych, wskazanie na mapie lub wprowadzenie współrzędnych geograficznych.

Nie tylko dla kierowców
Nawigacja Becker Z201 posiada również wiele dodatków zapewniających relaks i rozrywkę podczas podróży. Są to m. in. odtwarzacz plików MP3 i Video oraz zestaw gier. Z płyty DVD można wprowadzić dodatkowe mapy i dzięki temu zwolnić 2 GB pamięci wewnętrznej na inne aplikacje multimedialne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)