NavRoad Reco - nawigacja z kamerą. Nagraj wypadek

NavRoad Reco - nawigacja z kamerą. Nagraj wypadek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.12.2011 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

RECO to najnowszy model nawigacji NavRoad z wbudowaną kamerą, która pozwala rejestrować obraz podczas jazdy. Nagrany film można następnie odtworzyć na urządzeniu lub przenieść z karty pamięci np. do komputera. Zapis taki okazuje się niezwykle pomocny szczególnie w przypadku kolizji, uszkodzeń samochodu spowodowanych złym stanem nawierzchni, itp.

Wbudowana kamera

Menu kamery przypomina to, znane z popularnych aparatów cyfrowych. Istnieje możliwość ustawienia automatycznego zapisywania nagrań po uruchomieniu urządzenia, dzięki czemu użytkownik nie musi pamiętać o włączeniu nagrywania. RECO umożliwia przeglądanie, uprzednio wykonanych zdjęć oraz odtwarzanie filmów, bezpośrednio na ekranie. Zapisane filmy czy też zdjęcia gromadzone są na przeznaczonej, wyłącznie do tego celu, karcie pamięci. Zapis z kamery może być dowodem w przypadku postępowania mandatowego czy też odszkodowawczego. Wbudowana kamera może służyć nie tylko w samochodzie, ale również podczas kręcenia krótkich filmów np. podczas urlopu, czy też przejazdu ciekawą krajobrazowo trasą.

5-calowy ekran

Nawigacja posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości 800x480. Jednocześnie urządzenie jest na tyle niewielkie, że zmieści się w torbie czy kieszeni. Funkcjonalności RECO poszerzają odtwarzacze muzyki i filmów oraz przeglądarka zdjęć. Pliki ze zdjęciami, filmami lub muzyką mogą pochodzić z pamięci wewnętrznej urządzenia lub też z karty pamięci użytkownika.

Nawigacja bogata w funkcje

Nowy model wyposażono w Bluetooth. Dzięki temu istnieje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności programu nawigacyjnego AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem, umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Cel podróży może zostać wówczas osiągnięty z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy (korki, remonty, blokady dróg itp.). Funkcjonalność opisaną powyżej realizuje moduł AM'Traffic będący elementem programu do nawigacji AutoMapa.

Poza informacjami o sytuacji na drodze, Bluetooth umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów. Dodatkowo RECO dysponuje przeglądarką internetową, która po uzyskaniu połączenia z internetem oferuje możliwość wyświetlania stron www. Nawigację wyposażono również w transmiter FM, który pozwala na słuchanie dźwięków urządzenia (muzyki, komunikatów nawigacji itp.) przy użyciu głośników samochodowych. RECO posiada również kalkulator, kalendarz, gry oraz czytnik e-booków. Z odtwarzacza muzyki i programu do nawigacji możemy korzystać jednocześnie, dzięki czemu najnowszy produkt NavRoad może zastąpić radio samochodowe. Nowość wyposażono w odblokowany system operacyjny, dzięki czemu użytkownik ma możliwość samodzielnego instalowania dowolnych aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)