NavRoad Auro AND i Vivo AND - nawigacje z Androidem

NavRoad Auro AND i Vivo AND - nawigacje z Androidem

NavRoad Auro AND i Vivo AND - nawigacje z Androidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.03.2012 15:48, aktualizacja: 16.03.2012 10:02

NavRoad zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych nawigacji działających w oparciu o system Android

Model Auro AND posiada 5-calowy ekran, a Vivo AND 6-calowy. W związku z tym nawigacje różnią się wagą i rozmiarami. Dla modelu Auro AND jest to odpowiednio 17. g, 130 x 84 x 12 mm, a dla Vivo AND 250 g, 159 x 94,5 x 12,5 mm. Wewnątrz obu urządzeń zamknięto procesor A10 ARM Cortex A8 1 GHz, wspomagany przez 512 MB pamięci RAM DDR3. Dane przechowamy w 8 GB pamięci iNAND. Obie nawigacje działają w oparciu o układ GPS HV 5820 i wyposażone są w układ Wi-Fi 802.11 b/g oraz port USB.

Urządzenia posiadają wbudowane głośniki, gniazda słuchawkowe Jack 3,5 mm oraz transmiter FM. Co ciekawe, pomimo różnych rozmiarów ekranu, oba urządzenia charakteryzują się rozdzielczością ekranu 800x48. px. Bateria o pojemności 1500 mAh powinna wystarczyć na dzień pracy, ale pamiętajmy, by podczas wieczornego postoju podłączyć nawigację do ładowania. Urządzenia dostępne są w wersji bez map, z mapami Sygic Mobile Maps, a po wprowadzeniu na rynek AutoMapy dla Androida, producent planuje wprowadzić to oprogramowanie nawigacyjne również w opisywanych nawigacjach.

Zastosowanie Androida oznacza dostęp do Android Market, który pozwoli pobrać i zainstalować aplikacje - od rozwiązań nawigacyjnych po gry. Niestety w specyfikacji obu urządzeń nie widać wzmianki o gnieździe na kartę SIM. Oznacza to, że nie będziemy mogli podłączyć nawigacji bezpośrednio do sieci komórkowej, by pobrać aplikacje np.: podczas postoju na stacji benzynowej. Rozwiązaniem może się okazać podłączenie zakupionego osobno modemu 3. do portu USB urządzenia lub pobranie potrzebnych aplikacji w momencie, gdy mamy dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Ciężko nam również ocenić jak format ekranu nawigacji, odmienny od ekranów smartfonów, sprawdzi się w obsłudze aplikacji pisanych głównie dla tych drugich urządzeń. Co do wersji Androida, producent poinformował nas, że dokłada wszelkich starań, by była to wersja 4.0. Cena urządzeń niestety nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)