Navmax - polska nawigacja z korkami dla Androida

Navmax - polska nawigacja z korkami dla Androida
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.01.2012 11:43, aktual.: 05.01.2012 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pierwszych dniach stycznia na rynek oficjalne wszedł Navmax – aplikacja nawigacyjna GPS z korkami oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) oraz nawigację samochodową typu PND. Navmax jest całkowicie polską marką.

Zaletą Navmaxa jest możliwość pracy w trybie nawigacyjnym bez dostępu do Internetu, a także możliwość jego wykorzystania jako Mobilnej Platformy Nawigacyjnej. Tworzy ją szereg dodatkowych serwisów realizowanych w czasie rzeczywistym. Jest to np. usługa Navmax Traffic Contro (usługa płatna), która w czasie rzeczywistym dostarcza informacje o utrudnieniach w ruchu. Obok tego znajdziemy także narzędzia tak jak prognoza pogody, kalkulator walut czy komunikator.

Produkt dostępny jest obecnie na systemy operacyjne Android oraz Windows Mobile i CE. W najbliższym czasie udostępnione zostaną wersje na platformy iOS oraz Bada.

Navmax to aplikacja nawigacyjna typu „turn by turn”. (tzn. manewr po manewrze) z komunikatami głosowymi oraz mapami ON-BOARD (zainstalowanymi na urządzeniu), dzięki temu do nawigowania nie potrzebuje połączenia z Internetem. Posiada on szczegółowe mapy od lokalnych dostawców (Emapa, PPWK) jak i światowych producentów takich jak Navteq. Po podłączeniu do Internetu Mobilna Platforma Nawigacyjna Navmax umożliwia korzystanie z serwisów on-line, np.: Navmax Traffic Control (korki on-line) dzięki którym kierowca może ominąć korki w mieście i utrudnienia na trasie.

Nawigacja Navmax w wersji z mapami Europy, oferuje mapy od światowego dostawcy map firmy Navteq i obejmuje poniższe państwa: Albania, Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Irlandia, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, wyspie Guernsey, Węgry, Islandia, Włochy / Watykan, Jersey, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia, Ukraina i Wielka Brytania.

Mobilna Platforma Nawigacyjna oferuje swoim użytkownikom dane mapowe (dla Polski) posiadające m.in. następujące atrybuty:

Asystent pasa ruchu (Lane Assistant)
Informacje o kierunkach i możliwych manewrach na poszczególnych pasach ruchu przed zbliżającymi się skrzyżowaniami lub zjazdami z autostrad, które ułatwiają kierowcy manewry na wielopasmowych drogach miastach lub na autostradach.

Tablice drogowe (Signpost)
Warstwa danych o kierunkach docelowych poszczególnych dróg odwzorowująca warunki rzeczywiste. Informuje o przebiegu tras, dzięki czemu w znacznym stopniu ułatwia orientację oraz dotarcie do wyznaczonego celu. Baza na dzień dzisiejszy obejmuje swym zasięgiem autostrady, główne drogi i największe miasta: Warszawę, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, GOP.

Ograniczenia prędkości (Speed limits)
Dane o ograniczeniach prędkości przypisanych do danych odcinków dróg, jak również do parametru „obszar zabudowany/obszar niezabudowany. Ograniczenia prędkości są także brane pod uwagę przez algorytm, co pozwala na wytyczenie optymalnej najszybszej trasy.

Budynki 2D i punkty adresowe
Szczegółowe obrysy budynków 2. wraz z dokładnymi punktami adresowymi. Na dzień dzisiejszy baza obejmuje kompletną bazę budynków w ponad 30 polskich miastach (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Kielce, Olsztyn, Opole, Elbląg, Tarnów, Sopot, Augustów, Ustroń, Władysławowo, Sławno, Golub-Dobrzyń, Puck, Wisła, Hel, Łeba, Krynica Morska, Kostrzyń nad Odrą) liczący łącznie 736 095 obiektów.

Aktualizacje map
Kupując nawigację Namvax PL, użytkownik ma do dyspozycji darmowe aktualizacje map oraz aplikacji w ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkowania licencji nawigacji Navmax PL. Po tym czasie w celu przedłużenia usługi aktualizacji będzie musiał nabyć odpowiedni produkt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)