NAVIGON prezentuje bezdotykową obsługę nawigacji

NAVIGON prezentuje bezdotykową obsługę nawigacji

18.05.2010 13:01, aktual.: 18.05.2010 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NAVIGON tworzy kolejny standard obsługi nawigacji - dzięki Czujnikowi Zbliżeniowemu kierowca może sterować urządzeniem prawie bez konieczności dotykania ekranu. Nowa funkcja ułatwia obsługę i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Czujnik będzie zainstalowany w najnowszej generacji urządzeń z segmentu Premium

Czujnik to innowacyjny sposób obsługi, który pozwala kierowcy skupić się na tym, co dzieje się na drodze. Urządzenie nawigacyjne wymaga teraz minimalnej obsługi dotykowej - na przykład funkcja sterowania głosem aktywowana jest poprzez muśnięcie ramki urządzenia, a falisty ruch palcem przez cały ekran nawigacji jest wystarczający do aktywacji funkcji ulubionych celów specjalnych (My Best POI). Menu, które normalnie umieszczone jest na tylnym planie, może być uruchomione w ten sam sposób.

Wybór funkcji prostym ruchem ręki

Czujnik Zbliżeniowy jest zainstalowany w obudowie urządzenia i reaguje tylko wtedy, gdy ruch ręką jest wykonany intencjonalnie, w odległości kilku centymetrów od nawigacji. To gwarantuje, że żadne przypadkowe gesty ze strony kierowcy nie aktywują funkcji urządzenia. Kiedy ręka kierowcy zbliży się do nawigacji, wyświetli się automatycznie menu ulubionych celów specjalnych (MyBest POI), które umożliwia zorganizowanie celów specjalnych na trasie podróży według własnych potrzeb.

Kiedy pasek menu jest wyłączony, wielkość wyświetlanej mapy zwiększa się o około 15 procent. Delikatne dotknięcie ekranu albo obudowy automatycznie aktywuje funkcję sterowania głosem (Proffesional Voice Command), która umożliwia obsługę głównych funkcji urządzenia za pomocą komend głosowych. Sterowanie głosem jest wyłączone, jeśli kierowca używa menu albo wybiera cel specjalny. W takich przypadkach jest ono aktywowane z powrotem, gdy zostaje wybrana jedna z kluczowych funkcji np. kontrola głośności urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)