Navigon 70 - nowe nawigacje z 5‑calowym wyświetlaczem

Navigon 70 - nowe nawigacje z 5-calowym wyświetlaczem
Źródło zdjęć: © Navigon

03.08.2010 16:15, aktual.: 03.08.2010 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Modele Navigon 70 Plus i Navigon 70 Premium to urządzenia nawigacyjne z czujnikiem zbliżeniowym. Większy widoczny obszar mapy oraz Aktywny Asystent Pasa Ruchu (Active Lane Assistant) poszerzają zakres dostępnych funkcjonalności.

Modele Navigon 70 Plus i Navigon 70 Premium to urządzenia nawigacyjne wyposażone w szybki procesor ARM11-core 520MHz, a także czujnik zbliżeniowy.

Droższy z nich, Premium, dzięki zestawowi głośnomówiącemu Bluetooth 2.0 może być połączony jednocześnie z dwoma telefonami komórkowymi i być obsługiwany za pomocą funkcji Profesjonalnego Sterowania Głosem (Professional Voice Command 2.0).

Aktywny Asystent Pasa Ruchu (Active Lane Assistant) przypomina kierowcy kiedy zmienić pas, pokazując położenie samochodu w postaci dynamicznej animacji w czasie rzeczywistym. Inne funkcje to m.in. komunikaty głosowe TMC czy Reality View Pro z lepszą grafiką.

Obraz
© (fot. Navigon)

W porównaniu do modelu Plus, model Premium, ma dwiedodatkowe funkcje. City View3. 2.0 wyświetla przezroczyste wizualizacje budynków. Profesjonalne Sterowanie Głosem 2.0 umożliwia kierowcy komunikację ze swoim urządzeniem nawigacyjnym.

Użyteczną funkcją dla osób podróżujących w celach biznesowych jest także zestaw głośnomówiący Bluetooth 2.0. który pozwala nie tylko odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne przez urządzenie nawigacyjne, ale może też odróżniać połączenia biznesowe od prywatnych.

Czujnik Zbliżeniowy jest zintegrowany w obu nowych modelach serii 70. Przykładowo, ruch ręką wykonany w odległości kilku centymetrów od nawigacji uruchamia pasek menu lub ulubionych celów specjalnych (My Best POI). Mapa wyświetlana na ekranie jest większa kiedy pasek jest wyłączony. Ponadto, Navigon rozszerzył możliwości korzystania z celów specjalnych (POI) o nową funkcję – za pomocą programu Navigon Fresh można teraz wgrać do urządzenia swoje ulubione miejsca w postaci pliku CSV i podzielić je na wybrane przez siebie kategorie.

Sterowanie głosem może być teraz aktywowane przez muśnięcie obudowy urządzenia - za jego pomocą można kontrolować wszystkie kluczowe funkcje systemu.

Modele Navigon 70 Plus i 70 Premium są wyposażone w rozszerzony pakiet map EU 43, uwzględniający mapy Islandii, Mołdawii i Ukrainy. Sugerowana cena modelu Navigon 70 Plus wynosi 799 zł, natomiast model Navigon 70 Premium kosztuje 999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)