NAVIGON 2510 Explorer z TMC

NAVIGON 2510 Explorer z TMC
Źródło zdjęć: © Navigon

23.04.2010 11:15, aktual.: 23.04.2010 11:28

Nowa nawigacja NAVIGON 2510 Explorer oferuje omijanie korków i utrudnień na drodze, opcję zwiedzania interesujących miejsc, liczne trasy turystyczne w całej Europie, nową funkcję MyBest POI oraz zaawansowaną nawigację w trybie pieszym

Posiadacze tego urządzenia będą mogli otrzymywać na terenie Polski komunikaty systemu TMC (Traffic Message Channel) - są to informacje o utrudnieniach na drogach, takich jak remonty, korki czy wypadki. Dzięki nim urządzenie automatycznie, lub na życzenie kierowcy, zaproponuje alternatywną trasę dojazdu do celu, która będzie omijać powstałe przeszkody.

Obraz
© (fot. Navigon)

NAVIGON 251. Explorer wyposażony jest także w funkcję zwiedzania (NAVIGON Sightseeing), stworzoną we współpracy z magazynem podróżniczym MERIAN. Pozwala ona poznać wiele interesujących i praktycznych informacji na temat wartych odwiedzenia miejsc na trasie podróży - kierowcy mogą otrzymać ich wyczerpujący opis, godziny otwarcia, zdjęcia, a nawet opisy głosowe. Z kolei NAVIGON Sightseeing Tours pozwala podróżować znanymi europejskimi trasami widokowymi, rekomendowanymi przez cenionego twórcę przewodników - ViaMichelin. Funkcja MyBest POI jest również w zasięgu ręki - usprawnia dotychczasowy sposób wyboru celów specjalnych dając kierowcy możliwość personalizacji, aby wyświetlać tylko te potrzebne lub ulubione.

Odbiór komunikatów TMC w NAVIGON 251. Explorer, a wkrótce także w kolejnych nawigacjach firmy NAVIGON, będzie możliwy po aktualizacji oprogramowania urządzenia, do pobrania w najbliższym czasie przez aplikację NAVIGON Fresh.

NAVIGON Fresh to centrum obsługi każdego urządzenia NAVIGON, pozwalające nie tylko aktualizować oprogramowanie, ale i ściągać nowe mapy, kupować dodatkowe funkcje czy wykonać kopię bezpieczeństwa pamięci urządzenia.

Informacje o NAVIGON 2510 Explorer

Funkcja NAVIGON Sightseeing, stworzona we współpracy z magazynem MERIAN, informuje kierowcę o interesujących miejscach na trasie. Jeszcze bardziej szczegółowe informacje o ciekawych miejscach są dostępne w rozszerzonej wersji funkcji, dostępnej w sklepie internetowym NAVIGON za równowartość 19,9. euro. Oprócz wyczerpujących informacji na ich temat, NAVIGON 2510 Explorer udostępnia kierowcom propozycje tras stworzonych we współpracy z twórcą znanych przewodników turystycznych - ViaMichelin. Czternaście tras w 14 krajach jest dostępnych standardowo, natomiast istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o dodatkowe trasy turystyczne poprzez sklep internetowy NAVIGON za równowartość 14,95 euro. Oprócz wymienionych funkcji turystycznych, NAVIGON 2510 Explorer oferuje wszystkie pozostałe, znane z poprzedniego modelu NAVIGON 2410 ułatwienia i funkcjonalności.

Precyzyjna nawigacja w trybie pieszym

NAVIGON 251. Explorer, oferuje także zaawansowaną nawigację w trybie pieszym. Tryb wyświetlania mapy zmienia się automatycznie, gdy tylko urządzenie trzymane jest w pionie. Zintegrowany, elektroniczny kompas dostarcza informacji o kierunku, nawet podczas niewielkich prędkości przemieszczania się, jak spacer. Strzałka pokazuje użytkownikowi obecny kierunek i pozwala na łatwą orientację nawet w wąskich alejkach, z dala od głównych ulic. Oprócz opcji kompasu, NAVIGON 2510 Explorer wyposażono w zaawansowane możliwości oszczędzania energii, które pozwalają na wędrówki do 4 godzin. Jednocześnie użytkownicy mogą nadal przeglądać cele specjalne, w tym atrakcje turystyczne, czytając ich opisy i oglądając zdjęcia. Funkcja NAVIGON Last Mile zapamięta położenie zaparkowanego samochodu i szybko doprowadzi nas do niego po zwiedzeniu okolicy.

Funkcje w standardzie

Oprócz wielu funkcji ułatwiających zwiedzanie interesujących miejsc, NAVIGON 251. Explorer ma też znane i sprawdzone funkcjonalności pozwalające na niezawodne planowanie podróży samochodem. NAVIGON MyRoutes zaproponuje dostosowaną do nawyków kierowcy trasę, NAVIGON Clever Parking doprowadzi sprawnie do najbliższego parkingu, Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu) z wyprzedzeniem poinformuje o pasie, który trzeba zająć przed wykonaniem kolejnego manewru, a Speed Assistant ostrzeże nas, kiedy przekroczymy dozwoloną na danej drodze prędkość.
Najważniejsze funkcje NAVIGON 2510 Explorer:
• Wyświetlacz 3,5 cala
• NAVIGON Sightseeing
• NAVIGON Sightseeing Tours
• NAVIGON MyRoutes
• NAVIGON Clever Parking
• MyBest POI
• POI Click
• Reality View Pro
• Text-to-Speech
• TMC Routing Info
• Spoken TMC
• Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań)
• E-Compass (elektroniczny kompas)
• Nawigacja piesza
• Cena: 599 PLN (wersja europejska - 41 krajów, w tym 80% zniżka na FreshMaps)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)