NAVIGON 2510 Explorer z TMC

NAVIGON 2510 Explorer z TMC23.04.2010 11:15
NAVIGON 2510 Explorer z TMC
Źródło zdjęć: © Navigon

Nowa nawigacja NAVIGON 2510 Explorer oferuje omijanie korków i utrudnień na drodze, opcję zwiedzania interesujących miejsc, liczne trasy turystyczne w całej Europie, nową funkcję MyBest POI oraz zaawansowaną nawigację w trybie pieszym

Posiadacze tego urządzenia będą mogli otrzymywać na terenie Polski komunikaty systemu TMC (Traffic Message Channel) - są to informacje o utrudnieniach na drogach, takich jak remonty, korki czy wypadki. Dzięki nim urządzenie automatycznie, lub na życzenie kierowcy, zaproponuje alternatywną trasę dojazdu do celu, która będzie omijać powstałe przeszkody.

288771213147519123
Źródło zdjęć: © (fot. Navigon)

NAVIGON 251. Explorer wyposażony jest także w funkcję zwiedzania (NAVIGON Sightseeing), stworzoną we współpracy z magazynem podróżniczym MERIAN. Pozwala ona poznać wiele interesujących i praktycznych informacji na temat wartych odwiedzenia miejsc na trasie podróży - kierowcy mogą otrzymać ich wyczerpujący opis, godziny otwarcia, zdjęcia, a nawet opisy głosowe. Z kolei NAVIGON Sightseeing Tours pozwala podróżować znanymi europejskimi trasami widokowymi, rekomendowanymi przez cenionego twórcę przewodników - ViaMichelin. Funkcja MyBest POI jest również w zasięgu ręki - usprawnia dotychczasowy sposób wyboru celów specjalnych dając kierowcy możliwość personalizacji, aby wyświetlać tylko te potrzebne lub ulubione.

Odbiór komunikatów TMC w NAVIGON 251. Explorer, a wkrótce także w kolejnych nawigacjach firmy NAVIGON, będzie możliwy po aktualizacji oprogramowania urządzenia, do pobrania w najbliższym czasie przez aplikację NAVIGON Fresh.

NAVIGON Fresh to centrum obsługi każdego urządzenia NAVIGON, pozwalające nie tylko aktualizować oprogramowanie, ale i ściągać nowe mapy, kupować dodatkowe funkcje czy wykonać kopię bezpieczeństwa pamięci urządzenia.

Informacje o NAVIGON 2510 Explorer

Funkcja NAVIGON Sightseeing, stworzona we współpracy z magazynem MERIAN, informuje kierowcę o interesujących miejscach na trasie. Jeszcze bardziej szczegółowe informacje o ciekawych miejscach są dostępne w rozszerzonej wersji funkcji, dostępnej w sklepie internetowym NAVIGON za równowartość 19,9. euro. Oprócz wyczerpujących informacji na ich temat, NAVIGON 2510 Explorer udostępnia kierowcom propozycje tras stworzonych we współpracy z twórcą znanych przewodników turystycznych - ViaMichelin. Czternaście tras w 14 krajach jest dostępnych standardowo, natomiast istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o dodatkowe trasy turystyczne poprzez sklep internetowy NAVIGON za równowartość 14,95 euro. Oprócz wymienionych funkcji turystycznych, NAVIGON 2510 Explorer oferuje wszystkie pozostałe, znane z poprzedniego modelu NAVIGON 2410 ułatwienia i funkcjonalności.

Precyzyjna nawigacja w trybie pieszym

NAVIGON 251. Explorer, oferuje także zaawansowaną nawigację w trybie pieszym. Tryb wyświetlania mapy zmienia się automatycznie, gdy tylko urządzenie trzymane jest w pionie. Zintegrowany, elektroniczny kompas dostarcza informacji o kierunku, nawet podczas niewielkich prędkości przemieszczania się, jak spacer. Strzałka pokazuje użytkownikowi obecny kierunek i pozwala na łatwą orientację nawet w wąskich alejkach, z dala od głównych ulic. Oprócz opcji kompasu, NAVIGON 2510 Explorer wyposażono w zaawansowane możliwości oszczędzania energii, które pozwalają na wędrówki do 4 godzin. Jednocześnie użytkownicy mogą nadal przeglądać cele specjalne, w tym atrakcje turystyczne, czytając ich opisy i oglądając zdjęcia. Funkcja NAVIGON Last Mile zapamięta położenie zaparkowanego samochodu i szybko doprowadzi nas do niego po zwiedzeniu okolicy.

Funkcje w standardzie

Oprócz wielu funkcji ułatwiających zwiedzanie interesujących miejsc, NAVIGON 251. Explorer ma też znane i sprawdzone funkcjonalności pozwalające na niezawodne planowanie podróży samochodem. NAVIGON MyRoutes zaproponuje dostosowaną do nawyków kierowcy trasę, NAVIGON Clever Parking doprowadzi sprawnie do najbliższego parkingu, Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu) z wyprzedzeniem poinformuje o pasie, który trzeba zająć przed wykonaniem kolejnego manewru, a Speed Assistant ostrzeże nas, kiedy przekroczymy dozwoloną na danej drodze prędkość.
Najważniejsze funkcje NAVIGON 2510 Explorer:
• Wyświetlacz 3,5 cala
• NAVIGON Sightseeing
• NAVIGON Sightseeing Tours
• NAVIGON MyRoutes
• NAVIGON Clever Parking
• MyBest POI
• POI Click
• Reality View Pro
• Text-to-Speech
• TMC Routing Info
• Spoken TMC
• Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań)
• E-Compass (elektroniczny kompas)
• Nawigacja piesza
• Cena: 599 PLN (wersja europejska - 41 krajów, w tym 80% zniżka na FreshMaps)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)