NaviExpert 4.0

NaviExpert 4.0

NaviExpert 4.0
11.07.2008 13:56, aktualizacja: 11.07.2008 14:51

Pojawiła się nowa wersja pierwszego w Polsce inteligentnego systemu nawigacyjnego "on-line" na telefony komórkowe firmy NaviExpert. Interaktywna wersja 4.0 została udoskonalona i poszerzona o nowości, które ułatwią użytkownikom podróżowanie po całej Europie.

Jedną z najważniejszych innowacji jest szybsze niż w wersji 3.0 układanie i przeliczanie tras drogowych. Dzięki temu na telefonie z technologią 3G (UMTS) NaviExpert potrafi układać trasy szybciej niż tradycyjne nawigacje "off-line". Nowa wersja 4.0 została uzupełniona również o mapy Europy zawierające główne drogi krajowe i lokalne "żółte".

Użytkownicy wersji 4.0 mają także możliwość łatwiejszego układania trasy m.in. poprzez wskazywanie punktów trasy (np. punktu docelowego) na mapie, bez adresie wprowadzania adresu. Zobaczą również wyświetlane podczas jazdy odcinki drogi omijane w wyniku remontów.

Zmiany w kolejnej wersji systemu objęły również nowości dotyczące punktów POI. Użytkownik może np. znaleźć najbliższą restaurację, hotel czy inny POI i przed rozpoczęciem nawigacji zadzwonić do tego punktu wprost z NaviExperta. Szukając np. hotelu możemy najpierw telefonicznie potwierdzić dostępność miejsc, a potem uruchomić nawigację do tego celu.

NaviExpert 4.0 działa na większości nowoczesnych telefonów komórkowych wyposażonych w technologię JAVA. Do korzystania z systemu potrzebny jest aparat telefoniczny z bluetoothem oraz odbiornik GPS. Mogą korzystać z niej również użytkownicy telefonów wbudowanym GPSem, w tym nowych modeli Sony Ericsson, Samsung oraz Nokia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)