Navatar: CB radio już na Androida i nowości na majówkę

Navatar: CB radio już na Androida i nowości na majówkę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.04.2012 16:15, aktual.: 30.04.2012 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa wersja aplikacji z CB na Androida, mapy offline na iOS, inauguracja Klubu Ekspertów mCB, istotne poprawki w działaniu i cenowe promocje – oto zmiany, które mają uczynić Navatara, polską nawigacją na smartfony, jeszcze bardziej przyjaznym dla kierowców.

Użytkownicy Androida znajdą teraz w sklepie Google’a, a niebawem także w Samsung Apps, wersję aplikacji z mobilnym CB radiem, umożliwiającym głosową komunikację między kierowcami na wzór tradycyjnego CB, ale z użyciem transmisji danych. Mobilne CB charakteryzuje cyfrowa jakość, definiowany zasięg i pamięć odsłuchanych informacji. Rozwiązanie w bardzo prosty sposób, po dwukrotnym dotknięciu ekranu, umożliwia nagrywanie komunikatów o sytuacji na drodze. Na bieżąco trafiają one do wszystkich kierowców w naszej okolicy. Navatar CB to także szereg innych funkcjonalności społecznościowych –. np. baza fotoradarów, oznaczenia zdarzeń na drogach takich jak korki, remonty, kontrole policji itp. Na czas majowego weekendu aplikacja dostępna będzie w promocyjnej cenie – 2,99 zł.

Eksperci CB, mapy na telefon i nowe funkcje

Klub Ekspertów CB to propozycja dla kierowców, którzy aktywnie korzystają z mobilnego CB radia i w ciągu tygodnia co najmniej cztery razy dzielą się informacjami z trasy. Za każde cztery kolejne tygodnie takiego aktywnego korzystania z CB klubowicz otrzyma miesięczne doładowanie mobilnego CB za darmo.

W nowej wersja Navatara użytkownicy mogą pobrać mapę na urządzenie. Dzięki temu cała trasa jest widoczna już po jej wyznaczeniu i zmniejsza się transfer danych. Aplikacja zawiera mapę w rzucie, który większość użytkowników wskazało jako preferowaną opcję. Mapy offline już dostępne są na urządzenia marki Apple. Jednorazowy koszt instalacji w opcji In-App Purchase to 4,9. Euro (ok. 21 zł). Mapę można dokupić zarówno w Navatar GPS, jak i w wersji z CB.

Navatar wprowadza także możliwość działania nawigacji w tle oraz poprawiony model wyszukiwania adresów. Dzięki działaniu w tle podpowiedzi nawigacji będą słyszalne także wtedy, gdy użytkownik będzie wykonywał inną operację na telefonie, np. wybierał numer z listy kontaktów lub rozmawiał przez telefon. Wyszukiwanie adresów uzupełnione zostanie o podpowiedzi w czasie rzeczywistym, lepszą selekcję wyników, a także korekcję błędów literowych we wprowadzanych nazwach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także