Naukowcy stworzyli grę, która odchudza

Naukowcy stworzyli grę, która odchudza29.06.2015 14:27
Naukowcy stworzyli grę, która odchudza
Źródło zdjęć: © chip.pl

Wiele osób prowadzących siedzący tryb życia boryka się z problemem otyłości. Gracze dodatkowo spędzają godziny przed komputerem i telewizorem i często walczą z nadmiernymi kilogramami. Psychologowie z Uniwersytetów Exeter i Cardiff przeprowadzili badanie, które pokazało, że prosta gra komputerowa może pomóc w walce z otyłością.

Opracowana przez naukowców gra była naprawdę prosta. Polegała na wciskaniu odpowiednich przycisków, gdy na ekranie pokazywało się zdrowe jedzenie i nie reagowaniu, gdy prezentowane były słodkie i słone przekąski. Uczestników podzielono na dwie grupy. Pierwsza miała grać w opisany wyżej sposób, druga natomiast miała wciskać przyciski na każdym zdjęciu.

Rezultat dał naukowcom do myślenia. Po tygodniu codziennych sesji ochotnicy z pierwszej grupy stracili około 700 gramów, a w ciągu pół roku 2 kg. Dodatkowo ich dzienne spożycie kalorii zmalało o średnio 200 kcal. Uczestnicy drugiej grupy nie wykazali żadnych zmian w masie ciała.

Naukowcy sami przyznają, że proces badawczy jest dopiero w powijakach, ale efekty są obiecujące. Teraz psychologowie będą prowadzić kolejne eksperymenty. Zastrzegają jednak, że taki rodzaj "terapii odchudzającej" nie zastąpi tradycyjnych ćwiczeń i diety. Gra co najwyżej będzie mogła być traktowana jako dodatkowe wspomaganie w odchudzaniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple rozpoczął już produkcję iPhone'a 6s!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)