Nasza Klasa na sprzedaż za 130 mln euro?

Nasza Klasa na sprzedaż za 130 mln euro?

27.10.2010 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis TechCrunch Europe (TCE), powołujący się na "dwa niezależne źródła", utrzymuje, że portal społecznościowy Nasza Klasa może zostać sprzedany za sumę około 130 milionów euro. TCE nie podaje informacji dotyczących ewentualnego nabywcy

.

Według ostatniego, sierpniowego badania Megapanel/PBI, Nasza Klasa ma około 1. milionów użytkowników, generujących miesięcznie ponad 10 miliardów odsłon; daje to jej trzecie miejsce wśród najpopularniejszych portali w Polsce i bezwzględne pierwszeństwo wśród sieci społecznościowych. Średni czas spędzany w portalu przez użytkownika przekracza miesięcznie osiem godzin. Należy jednak pamiętać, że polski oddział Facebooka osiągnął już liczbę niemal ośmiu milionów użytkowników.

Obraz

Nasza Klasa należy obecnie do mającej siedzibę na Cyprze spółki Excolimp, która na przełomie sierpnia i września bieżącego roku odkupiła wszystkie udziały Naszej Klasy należące do łotewskiej firmy Forticom.

WP poprosiła o komentarz rzecznik NK.pl - panią Joannę Gajewską. Otrzymaliśmy takie oto oficjalne stanowisko portalu:

"Obecnie spółka jest całkowicie w rękach prywatnych inwestorów, co otwiera nowe możliwości dla poszukiwania partnerów zainteresowanych długoterminowym budowaniem wartości portalu i umacnianiem pozycji NK. Nie komentujemy wycen spółki prezentowanych w mediach."

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (130)
Zobacz także