Nasza-klasa musi zapłacić odszkodowanie użytkownikowi

Nasza-klasa musi zapłacić odszkodowanie użytkownikowi
Źródło zdjęć: © nasza-klasa

18.03.2010 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

5 tys. zł odszkodowania ma zapłacić portal społecznościowy Nasza-klasa za bezprawne wykorzystanie wizerunku Krzysztofa R. z Głogowa - taką decyzję podjął w czwartek wrocławski sąd. Wyrok nie jest prawomocny

Mężczyzna domagał się 35. tys. zł, ale sąd uznał, że co prawda wizerunek został naruszony, ale nie był rozpowszechniany, więc suma roszczenia jest zbyt wygórowana.

"Wizerunek jest dobrem osobistym. Powód, co prawda, przystępując do portalu nasza-klasa.pl, wyraził zgodę na wykorzystanie jego wizerunku, ale w celach społecznościowych" - mówiła przewodnicząca składu sędziowskiego Anna Fiałkowska-Sobczyk. Dlatego też mógł się czuć - zdaniem sędzi - wykorzystany, gdy jego wizerunek został użyty bez jego zgody przez jeden z banków do karty kredytowej.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Po zalogowaniu się na swój profil pojawiała się reklama karty kredytowej ze zdjęciem osoby-właściciela danego profilu. I właśnie takie wykorzystanie wizerunku bez zgody oburzyło Krzysztofa R., który domagał się odszkodowania od portalu Nasza-klasa.

Na ogłoszenie wyroku nie stawił się Krzysztof R., a przedstawiciele portalu nie chcieli odnieść się do orzeczenia.

To już kolejny wyrok w procesie o odszkodowanie od portalu Nasza-klasa. W 200. r. wrocławski sąd przyznał 5 tys. zł odszkodowania mężczyźnie, który domagał się bezzwłocznego usunięcie ze stron portalu swojego fikcyjnego profilu, który założyła nieznajoma osoba.

Osoba ta wysyłała z fikcyjnego konta obraźliwe e-maile do innych użytkowników portalu. W profilu znajdowały się prawdziwe dane mężczyzny. Pomimo próśb wysyłanych do portalu, profil został usunięty dopiero po kilku miesiącach.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)