Nasz czytelnik chciał usunąć konto. Ale Facebook zażądał niespodziewanego

Nasz czytelnik chciał usunąć konto. Ale Facebook zażądał niespodziewanego

Nasz czytelnik chciał usunąć konto. Ale Facebook zażądał niespodziewanego
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Grzegorz Burtan
23.03.2018 11:40, aktualizacja: 23.03.2018 12:57

Ostatnia afera wokół Facebooka odbiła się negatywnie na wizerunku portalu. Są nawet osoby, które postanowił usunąć swoje konta. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste.

Na skrzynkę pocztową serwisu dziejesie.wp.plwpłynęła wiadomość od jednego z internautów, pana Andrzeja, który zdecydował się na ten krok i postanowił usunąć swoje konto na Facebooku. W mailu opisał jednak pewien dość duży problem, na jaki natrafił:

"Mam problem z usunięciem konta na fejsie. Zażądano ode mnie skan dowodu osobistego w celu potwierdzenia danych. Uważam, że nie są oni uprawnieni i nie dają gwarancji, że moje dane nie trafią w niepowołane ręce i nie wysłałem im tego skanu. Nie zdążyłem z powodów różnych usunąć tego konta, w terminie podanym przez Fejsa (informowali mnie o zablokowaniu w czasie 7 dni).

Obecnie, abym mógł usunąć swoje dane musze im udostępnić skan dowodu. Nie ma innej możliwości zrobienia tego inaczej, mogę się zalogować, ale nie mam możliwości dostępu do swoich danych bez podania im skanu dowodu. Znalazłem kilka adresów email do ich siedziby w Irlandii i wysłałem im prośbę o umożliwienie usunięcie konta, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Zastanawiam się nad zwróceniem o pomoc do jakiejś organizacji chroniącej moje prawa do moich danych. Uważam ,że to jest szantaż ze strony fejsa... ja chcę usunąć tylko swoje konto nic więcej... jeśli możecie mi pomóc to proszę."

Niestety, w swoim regulaminie Facebook jasno wskazuje, że może wymagać skanu dowodu osobistego w celu weryfikacji, czy konto jest autentyczne i prowadzone przez nas. Jednak może bulwersować, że w ramach usuwania swojej bytności z portalu, musimy podać im dodatkowe dane. A cały sens odejścia z Facebooka ma polegać na niedawaniu im nowych informacji. Poprosiliśmy przedstawiciela polskiego oddziału portalu o komentarz w tej sprawie. Będziemy informować, kiedy otrzymamy odpowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)