Nastolatki wysyłają 100 SMS-ów dziennie

Nastolatki wysyłają 100 SMS‑ów dziennie

Nastolatki wysyłają 100 SMS-ów dziennie
21.04.2010 11:37, aktualizacja: 21.04.2010 12:50

Jedna trzecia amerykańskich nastolatków mających telefony komórkowe wysyła ponad 100 SMS-ów dziennie, a wiadomości tekstowe stały się najpopularniejszą formą komunikacji wśród młodzieży - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Pew Research Center

W porównaniu z 200. rokiem popularność SMS-ów wśród młodzieży raptownie wzrosła. Prześcignęły one takie sposoby kontaktowania się jak portale społecznościowe, rozmowy przez telefon komórkowy czy komunikatory internetowe, a także - rozmowy bezpośrednie, twarzą w twarz.

Obraz

Dziewczęta wysyłają lub dostają przeciętnie 8. SMS-ów dziennie, chłopcy - 30 - wynika z badania, prowadzonego w ramach projektu "Pew Internet and American Life".

Według danych Pew Research Center trzy czwarte młodzieży w wieku 12-1. lat ma obecnie telefony komórkowe. Wysyłanie SMS-ów stało się częścią stylu życia nastolatków do tego stopnia, że 80 proc. z nich przyznaje, że śpi z telefonem komórkowym lub kładzie go na noc obok łóżka.

Jako jedną z przyczyn gwałtownego wzrostu popularności SMS-ów Amanda Lenhart z Pew Research Center wskazuje oferty operatorów, które pozwalają na wysyłanie nieograniczonej liczby wiadomości. Autorzy badania zauważają też, że w odróżnieniu od rozmów telefonicznych dialog SMS-owy można prowadzić bez przeszkód nawet w obecności rodziców czy nauczycieli i w każdym miejscu, inaczej niż rozmowy przez komputer.

Z badania wynika też, że odsetek nastolatków, którzy wysyłają co najmniej jeden SMS dziennie wzrósł z 38 proc. w 2008 roku do 54 proc. we wrześniu 2009 roku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)