Qaqwqwrqw

NASA wyśle ludzi na Wenus. Wykorzystają dobrze znaną technologię

Wenus i kolonizacja brzmią raczej jak antonimy. Temperatury na powierzchni planety wahają się od -45 do nawet 500 stopni Celsjusza, a ciśnienie atmosferyczne jest około 9 razy większe. Ale NASA znalazła sposób na zasiedlenie tego skrawka kosmosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA chce aby człowiek zamieszkał w sterowcach nad Wenus
NASA chce aby człowiek zamieszkał w sterowcach nad Wenus (NASA)
Qaqwqwrqw

Aktualnie Wenus nie brzmi jak "raj na Ziemi" i pewnie przez wiele lat nie będzie stanowić idealnej destynacji dla kosmicznych turystów. Niegdyś sądzono, że takim właśnie miejscem jest. Lata obserwacji i badań zmieniły oblicze planety w oczach ludzkości. Okazała się być piekielnie gorąca, posiadać miażdżącą i toksyczną atmosferę.

Zamieszkanie powierzchni planety byłoby niemożliwe. Temperatury są tak wysokie, że metale takie jak bizmut czy ołów występowałyby na Wenus w postaci ciekłej. Mogłyby nawet padać niczym śnieg na szczytach górskich.

NASA
Podziel się
Qaqwqwrqw

Mimo to, naukowcy z NASA opracowują koncepcję misji załogowej na Wenus. Jednak projekt nie przewiduje lądowania na powierzchni. High Altitude Venus Operational Concept (HAVOC) to pomysł, wedle którego człowiek osiedli się w wyższej części atmosfery.

NASA
Podziel się

Koncepcja przewiduje wybudowanie gęstej atmosfery do stworzenia wiszącej w powietrzu bazy. Z jej poziomu przeprowadzałoby się wszelkie procesy eksploracji i badań Wenus. Aktualnie jest to plan na dalszy termin, i jednocześnie długoterminowy. Jeśli NASA podejmie się misji, być może tak jak w przypadku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na "wiszącą stację" będą wysyłane czasowe ekspedycje.

A to wszystko z wykorzystaniem technologii znanej od dawna - sterowców.

Qaqwqwrqw

Wbrew temu, co może wydawać się po pierwszej części artykułu, Wenus posiada bardzo podobne warunki do Ziemi. Górna część atmosfery (50-60km) jest najbardziej podobnym do naszej planety miejscem w całym Układzie Słonecznym. Ciśnienie jest tam o koło połowę niższe, niż na powierzchni Ziemi, a temperatury wahają się od 20 do 30 stopni Celsjusza.

NASA
Podziel się

Statek, a w przyszłości może nawet baza, unosiłby się wokół planety niczym sterowiec i poruszał wykorzystując podmuchy wiatru. Jednak w przeciwieństwie do maszyn wykorzystywanych na Ziemi, ta zostanie zbudowana tak, aby wykorzystać powietrze wydychane przez człowieka. Człowiek miałby przebywać w budowli wypełnionej mieszanką gazów dostosowaną do potrzeb ludzkiego organizmu, a jednocześnie unoszącej bazę na wysokości około 50-60km.

NASA
Podziel się
Qaqwqwrqw

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Phys.org

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw