NASA szykuje się na Halloween. Oglądaj na żywo transmisję "Groza z kosmosu"

NASA szykuje się na Halloween. Oglądaj na żywo transmisję "Groza z kosmosu"

NASA szykuje się na Halloween. Oglądaj na żywo transmisję "Groza z kosmosu"
Źródło zdjęć: © NASA
31.10.2019 05:31

Z okazji Halloween NASA szykuje specjalną transmisję na żywo, na której opowie o najbardziej przerażających odkryciach, jakich udało się dokonać we wszechświecie.

Przewodnim tematem halloweenowego programu NASA będą ezgoplanety, które przypominają Ziemię lub mogą wspierać rozwój życia. Jednak życie może przetrwać w tak ekstremalnych warunkach, że dla nas, ludzi próba przeżycia na planecie byłaby horrorem.

Transmisja "Groza z kosmosu" ("Galaxy of Horrors") odbędzie się 31 października o 20:00. Możecie oglądać ją poniżej:

Podczas programu będzie można również zadawać na żywo pytania za pośrednictwem Facebooka, a na oglądających czekają dodatkowe niespodzianki, a miłośnicy kina grozy mogą pobrać specjalnie przygotowane na tę okazję plakaty.

- Jest tak wiele niesamowitych, tajemniczych planet, które są całkowicie niepodobne do Ziemi i które pokazują nam ogromną różnorodność sposobów, w jakie planety mogą się formować i ewoluować. Moją ulubioną rzeczą w egzoplanetach jest to, jak ekstremalne mogą się one stać! - powiedziała Thalia Rivera odpowiedzialna za promocję wydarzenia "Groza z kosmosu".

Program "Galaxy of Horrors", powstał w wyniku współpracy naukowców i artystów, a został wyprodukowany przez Biuro Programów Eksploracyjnych Exoplanet NASA. Specjalny odcinek promowany jest także serią plakatów inspirowanych starymi filmowymi horrorami.

Obraz
© NASA

Do tej pory naukowcy odkryli ponad 4000 egzoplanet. Na plakatach reklamujących "Galaxy of Horrors" znalazła się HD 189733 b, planeta z atmosferą pełną krzemianów - kluczowego składnika w piasku i szkle - i wiatrach wiejących z prędkością ponad 5400 km / h.

Drugi plakat przedstawia trzy planety - Poltergeist, Draugr i Phobetor - krążące wokół pulsara PSR B1257 + 12, położonego około 2000 lat świetlnych od Ziemi. Pulsara PSR B1257 + 12 nazywany jest "martwą gwiazdą", ale nie oznacza to, że sytuacja wokół niej jest spokojna. Wytwarza ona tak ogromne promieniowanie, że życie jakie znamy nie byłoby w stanie istnieć na okolicznych planetach.

Specjalny halloweenowy odcinek programu NASA można oglądać powyżej, zaś plakaty do pobrania w wysokiej rozdzielczości znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)