ycipk-35upkb

NASA szykuje się do pierwszego spaceru kosmicznego z samymi astronautkami

Astronautki Christina Koch i Jessica Meir mają wziąć udział w zaplanowanym na 21 października spacerze kosmicznym. Będzie to pierwsze taki spacer, w którym wezmą udział jedynie kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA. Christina Koch ma zostać na ISS 328 dni, dłużej niż jakakolwiek inna kobieta.
NASA. Christina Koch ma zostać na ISS 328 dni, dłużej niż jakakolwiek inna kobieta. (NASA)
ycipk-35upkb

Kobiety są gotowe do spaceru, co potwierdziły w wywiadzie dla telewizji NASA przeprowadzonym z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny miał odbyć się w marcu tego roku, ale problemem okazał się brak kombinezonów EVA w odpowiednich rozmiarach. "Teraz nie ma takiego problemu, mamy odpowiednie kombinezony dla wszystkich" powiedziała Meir.

W tym momencie nie jest jeszcze ustalone, którzy astronauci wezmą udział w zaplanowanym spacerze. NASA zaplanowała 6 kosmicznych spacerów w najbliższych miesiącach, więc jest szansa, że zobaczymy pierwszą załogę złożoną z samych kobiet. Christina Koch powiedziała, że ważne jest dla niej, aby zaznaczyć obecność i wkład kobiet w eksplorację kosmosu.

ycipk-35upkb

Zobacz też: NASA planuje kolejną misję. Tym razem zbada hybrydowe obiekty w pobliżu Jowisza i Neptuna

Podczas serii sześciu spacerów kosmicznych astronauci zainstalują nowe baterie litowo-jonowe, które poprawią wykorzystanie energii przez Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35upkb

ycipk-35upkb
ycipk-35upkb