NASA szuka chętnych do lotu na Księżyc i Marsa. Przygoda życia i nieziemskie zarobki

NASA szuka chętnych do lotu na Księżyc i Marsa. Przygoda życia i nieziemskie zarobki
Źródło zdjęć: © NASA
Arkadiusz Stando

04.03.2020 09:30, aktual.: 04.03.2020 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy raz od czterech lat NASA rozpoczęła specjalny proces rekrutacji. Do 31 Marca poszukują chętnych do zostania pionierami podboju Układu Słonecznego. Możliwe zarobki to od 104 898 do 161 141 dolarów rocznie.

Po raz kolejny NASA poszukuje astronautów chętnych do udziału w misjach na Księżyc (Artemis/Artemida) oraz na Marsa. Niestety my możemy jedynie pomarzyć. Wśród warunków rekrutacji wymieniono obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Ofertę znajdziecie pod tym adresem.

NASA szuka chętnych do lotu na Księżyc oraz wyprawy na Marsa

"Ameryka jest bliżej niż kiedykolwiek w historii od czasu programu Apollo do powrotu astronautów na Księżyc. Pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę wyślemy na Księżycowy Biegun Południowy do 2024 roku i potrzebujemy więcej astronautów, aby polecieli z nimi na Księżycu, a następnie na Marsa" - powiedział administrator NASA Jim Bridenstine.

"Szukamy utalentowanych mężczyzn i kobiet z różnych środowisk i na każdym etapie życia, którzy dołączą do nas w nowej erze eksploracji, która rozpoczyna się od programu Artemidy na Księżyc. Jeśli zawsze marzyłeś o byciu astronautą, zgłoś się teraz" - dodaje Bridenstine.

NASA nie informuje, ile osób właściwie poszukuje. Podczas ostatniej rekrutacji w 2017 roku agencja wybrała zaledwie 12 osób spośród 18300 zgłoszeń. Z tego tuzina zaledwie jedna osoba zrezygnowała z udziału w projekcie. Wciąż 11 osób trenuje w akademii NASA, a wkrótce mają odbyć swój pierwszy lot w kosmos.

"Stanie się astronautą nie jest łatwym zadaniem, ponieważ bycie astronautą nie jest łatwym zadaniem" - powiedział Steve Koerner, dyrektor operacji lotniczych NASA i przewodniczący Rady Selekcji Astronautów w NASA Johnson Space Center w Houston. "Zgłaszający się będą prawdopodobnie konkurować z tysiącami, którzy marzyli i pracowali w kosmosie tak długo, jak pamiętają. Ale gdzieś wśród tych kandydatów są nasi kolejni astronauci i czekamy na Ciebie." - dodaje.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać astronautą NASA?

Kogo aktualnie poszukuje NASA? Podstawowe wymagania, które należy zastosować, obejmują obywatelstwo Stanów Zjednoczonych i tytuł magistra w dziedzinie nauk ścisłych, w tym inżynierii, nauk biologicznych, fizyki, informatyki lub matematyki, od akredytowanej instytucji. Wymóg magistra może być również spełniony przez:

  • Dwa lata (36 godzin semestralnych lub 54 kwartałów) pracy w kierunku doktoratu w jednej z dziedzin nauk: technologii, inżynierii lub matematyki;
  • Ukończony doktor medycyny lub doktor medycyny osteopatycznej;
  • Ukończenie (lub bieżąca rejestracja, która zakończy się do czerwca 2021 r.) na szczeblu krajowym lub międzynarodowym programu pilotażowej szkoły testowej. Jednak jeśli testowa szkoła pilotażowa jest twoim jedynym zaawansowanym stopniem, musisz także uzyskać tytuł licencjata lub wyższy w dziedzinie STEM.
  • Kandydaci muszą również mieć co najmniej dwa lata powiązanego, progresywnie odpowiedzialnego doświadczenia zawodowego lub co najmniej 1000 godzin czasu pilota dowódcy w odrzutowcach. Kandydaci na astronautów muszą przejść fizyczny lot kosmiczny NASA.

Źródło: NASA.gov

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)