NASA przetestuje nowe kombinezony dla astronautów. Przygotowania do misji Artemis

NASA przetestuje nowe kombinezony dla astronautów. Przygotowania do misji Artemis
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

26.09.2019 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA chce powrócić na księżyc do 2024 roku. Astronauci biorący udział w misji Artemis otrzymają nowe kombinezony kosmiczne. Agencja planuje przeprowadzić testy specjalnych strojów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

NASA przygotowuje się do misji Artemis, w ramach której ludzie powrócą na księżyc. W tym niełatwym przedsięwzięciu mają zostać wykorzystane nowe kombinezony kosmiczne o nazwie xEMU. Według inżynierki Lindsay Aitchison, NASA planuje przeprowadzić testy strojów na pokładzie ISS.

Wybór miejsca nie dziwi ze względu na to, że Amerykańska Agencja Kosmiczna nie ma możliwości sprawdzenia nowych kombinezonów w warunkach kosmicznych poza ISS. Testy zostaną przeprowadzone najpóźniej w 2023 roku.

Obraz
© NASA

NASA chce, aby astronauci biorący udział w misji Artemis otrzymali kombinezony bardziej elastyczne i mniej krępujące ruchy od tych, które stosowali dotychczas.

Nowe kombinezony mają się przydać nie tylko podczas wyprawy na księżyc. NASA potwierdziła, że w dalekiej przyszłości planuje wysłać ludzi na Marsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także