NASA: Astronauci mają nowe zadanie. Będą nagrywać filmy z produktami Estée Lauder

NASA: Astronauci mają nowe zadanie. Będą nagrywać filmy z produktami Estée Lauder

Astronauci NASA przetestują serum od Estée Lauder
Astronauci NASA przetestują serum od Estée Lauder
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
21.09.2020 10:02, aktualizacja: 01.03.2022 13:55

Na pokładzie kosmicznego laboratorium astronauci NASA wykonują wiele przełomowych eksperymentów. Tym razem załoga stacji kosmicznej otrzyma 10 butelek serum do pielęgnacji skóry Estée Lauder. Ich zadaniem jest wykonanie zdjęć i filmów przedstawiających serum w mikrograwitacji.

Jak donosi New Scientist kosmetyki Estée Lauder znajdą się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze w tym miesiącu. Materiały wykonane przez astronautów zostaną wykorzystane w działaniach promocyjnych firmy.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otwiera się dla biznesu

Komercyjna współpraca z koncernem kosmetycznym to kolejny krok w rozwoju działalności ISS. W 2019 roku NASA zapowiedziała, że otworzy stację kosmiczną dla biznesu, "aby innowacje i pomysłowość amerykańskiego przemysłu mogły przyspieszyć rozkwit ekonomii komercyjnej na niskiej orbicie okołoziemskiej".

- Poświęcamy niewielką ilość czasu załogi - zaledwie 5% - na działania komercyjne i marketingowe, ponieważ solidna komercyjna gospodarka kosmiczna będzie wspierać interesy narodowe – wyjaśnił Phil McAlister, dyrektor ds. rozwoju komercyjnych lotów kosmicznych NASA w rozmowie z CNN Business.

NASA i Estée Lauder

To nie pierwsza akcja reklamowa na stacji kosmicznej. Wcześniej w kosmosie nakręcono reklamy technologii RadioShack, Pepsi, mleka, makaronu i wielu innych. Warto jednak zaznaczyć, że astronauci, którzy będą przygotowywać nagrania dla Estée Lauder nie pojawią się w żadnej z reklam, ponieważ jest to sprzeczne z zasadami etyki NASA.

Astronauci będą testować serum "Advanced Night Repair” Estée Lauder, które już za kilka dni poleci w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Northrop Grumman Cygnus.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)