NASA: Astronauci mają nowe zadanie. Będą nagrywać filmy z produktami Estée Lauder

Astronauci NASA przetestują serum od Estée Lauder
Astronauci NASA przetestują serum od Estée Lauder
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

21.09.2020 10:02, aktual.: 01.03.2022 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pokładzie kosmicznego laboratorium astronauci NASA wykonują wiele przełomowych eksperymentów. Tym razem załoga stacji kosmicznej otrzyma 10 butelek serum do pielęgnacji skóry Estée Lauder. Ich zadaniem jest wykonanie zdjęć i filmów przedstawiających serum w mikrograwitacji.

Jak donosi New Scientist kosmetyki Estée Lauder znajdą się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze w tym miesiącu. Materiały wykonane przez astronautów zostaną wykorzystane w działaniach promocyjnych firmy.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otwiera się dla biznesu

Komercyjna współpraca z koncernem kosmetycznym to kolejny krok w rozwoju działalności ISS. W 2019 roku NASA zapowiedziała, że otworzy stację kosmiczną dla biznesu, "aby innowacje i pomysłowość amerykańskiego przemysłu mogły przyspieszyć rozkwit ekonomii komercyjnej na niskiej orbicie okołoziemskiej".

- Poświęcamy niewielką ilość czasu załogi - zaledwie 5% - na działania komercyjne i marketingowe, ponieważ solidna komercyjna gospodarka kosmiczna będzie wspierać interesy narodowe – wyjaśnił Phil McAlister, dyrektor ds. rozwoju komercyjnych lotów kosmicznych NASA w rozmowie z CNN Business.

NASA i Estée Lauder

To nie pierwsza akcja reklamowa na stacji kosmicznej. Wcześniej w kosmosie nakręcono reklamy technologii RadioShack, Pepsi, mleka, makaronu i wielu innych. Warto jednak zaznaczyć, że astronauci, którzy będą przygotowywać nagrania dla Estée Lauder nie pojawią się w żadnej z reklam, ponieważ jest to sprzeczne z zasadami etyki NASA.

Astronauci będą testować serum "Advanced Night Repair” Estée Lauder, które już za kilka dni poleci w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Northrop Grumman Cygnus.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także