NASA: Asteroida zbliży się do Ziemi. Czy istnieje ryzyko zderzenia? Naukowcy odpowiadają

NASA: Asteroida zbliży się do Ziemi. Czy istnieje ryzyko zderzenia? Naukowcy odpowiadają
Źródło zdjęć: © iStock.com

21.09.2019 19:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asteroida 2000 QW7 minie naszą planetę, jak informuje NASA. Obiekt jest gigantycznych rozmiarów i porusza się z zawrotną prędkością. Naukowcy bacznie przyglądają się olbrzymowi, który 15 września zbliży się do Ziemi.

Naukowcy z NASA poinformowali, że 15 września 2019 roku do Ziemi zbliży się potężna asteroida. Ewentualne zderzenie się ze sobą ciał niebieskich mogłoby spowodować prawdziwą katastrofę. Czy koniec świata jest możliwy? Eksperci podkreślają, że zagrożenie jest bardzo mało prawdopodobne, jednak mimo tego, obiekt jest pod stałą obserwacją.

Asteroida QW7 pod stałą obserwacją naukowców

Jak wynika z obliczeń naukowców, asteroida 2000 QW7 minie naszą planetę w odległości 5,3 mln kilometrów. Obiekt ma średnicę od 290 do 650 metrów i porusza się z zawrotną prędkością 15 tys. km/h. Dla porównania, Burdż Chalifa - najwyższy budynek na świecie mierzy 621 metrów do dachu (jego wysokość wraz z iglicą sięga 828 metrów).

Asteroida minie naszą planetę 15 września o godzinie 1:54. Zdaniem ekspertów z NASA, zderzenie asteroidy z Ziemią jest bardzo mało prawdopodobne, jednak pracownicy Centrum Badań Obiektów Bliskich Ziemi cały czas trzymają rękę na pulsie, uważnie obserwując gigantyczny obiekt.

W czerwcu tego roku, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poinformowała, że jej teleskopy są wystarczająco dokładne, by w razie realnego zagrożenia odpowiednio wcześnie ostrzec ludzi i umożliwić ewakuację regionu zagrożonego ewentualnym uderzeniem.

Przypomnijmy, że niedawno naszą planetę minęła inna potężna asteroida. Obiekt nazwany przez NASA GT3 2019 rozmiarami przypominał Empire State Building, słynny wieżowiec z Nowego Jorku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)