Narzędzie do usuwania siebie z sieci w 123people

Narzędzie do usuwania siebie z sieci w 123people
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.04.2012 14:42, aktual.: 10.04.2012 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według danych Komisji Europejskiej dwie trzecie Europejczyków obawia się, że firmy wykorzystują ich dane osobowe bez ich pozwolenia, a jedynie co czwarty Europejczyk ma poczucie kontroli nad swoimi danymi. Działająca od czterech lat w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wyszukiwarka osób - 123people - postanowiła wyjść na przeciw potrzebom użytkowników udostępniając produkt 123people Manager. Jest to narzędzie, które umożliwia administrowanie własnymi danymi w wyszukiwarce - niechciane informacje dotyczące użytkownika mogą zniknąć za pomocą kilku kliknięć.

123people to wyszukiwarka osób, która umożliwia każdemu monitorowanie własnej reputacji online i wyszukiwanie informacji o innych użytkownikach –. bezpłatnie. 123people udostępnia informacje dotyczące pary danego imienia i nazwiska, nie konkretnej osoby. Selekcji informacji dokonuje sam użytkownik. Dane pochodzą ze źródeł lokalnych i globalnych, które są ogólnodostępne i nie zawsze indeksowane przez wyszukiwarki uniwersalne jak Google czy Yahoo.

*Prawo do bycia zapomnianym *
Nowy akt legislacyjny dotyczący ochrony danych osobowych w sieci, nad którym pracuje Komisja Europejska, ma dać wszystkim obywatelom wspólnoty tak zwane „prawo do bycia zapomnianym”. Oznacza to, że każdy użytkownik będzie miał prawo do usunięcia swoich danych z serwera danej firmy, a nie wywiązanie się organizacji z tej powinności będzie obłożone karą finansową. Internet jest świetnym źródłem informacji o każdym z nas i nigdy nie zapomina, dlatego 123people zachęca użytkowników do kontrolowania swojego cyfrowego śladu i zarządzania informacją na swój temat, tak, jak dba się o swoje CV.

Cała władza w ręce użytkowników
Narzędziem, które ma umożliwić użytkownikom sprawne zarządzanie swoją reputacją online, jest uruchomiony właśnie przez wyszukiwarkę 123people Manager. Do tej pory usunięcie niechcianych przez Internautów linków z wyszukiwarki odbywało się za pomocą kontaktu z Działem Obsługi Klienta. Dzięki 123people Manager zarządzanie reputacją online jest jeszcze prostsze –. użytkownik musi jedynie wypełnić krótki formularz na stronie 123people. Następnie za pomocą maila otrzymuje link, który pozwala mu zaznaczyć wszystkie osobiste informacje, które chce usunąć z wyszukiwarki. Po zweryfikowaniu prośby przez zespół Obsługi Klienta w 123people, podane informacje znikną z wyników wyszukiwania 123people.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)